Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Türkiye’de Toplu İş Sözleşmesi Yetki Sistemi ve Sendikasızlaştırma
Ocak 2013 / 1. Baskı / 458 Syf.
Fiyatı: 110.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

"Türkiye'de Uygulanan Toplu iş Sözleşmesi Yetki Sistemi ve Sistemin Sendikalaşma Üzerine Etkisi (1983-2009)" adlı çalışma, ülkemiz çalışma (endüstri) ilişkilerinde 1960'h yıllardan beri kilit bir rol oynayan, gerek doktrinde gerekse uygulamada (yargı, sendikacılık) önemli tartışmalara ve çatışmalara yol açan toplu iş sözleşmesi yetki sisteminin yetkin ve kapsamlı bir incelemesi ve eleştirisidir. Sadece teorik bir değerlendirme olmayan çalışma, özellikle 1983-2009 döneminde eğilim oluşturucu işkolları ve sendikaların yetki işlemlerine ilişkin olarak ampirik açıdan da güçlü bir çalışmadır.

Konu ve yöntem açısından özgün olan tez, sosyal politika disiplini ve çalışma ilişkileri alanına önemli bir katkı niteliğindedir ve Türkiye'de uzun dönemler boyunca uygulanan yetki sisteminin ciddi bir eleştirisidir. Toplu iş sözleşmesi yetki sistemi ile sendikalaşma arasındaki güçlü ilişkiyi ortaya koyan ve 2822 sayılı yasada yer alan yetki sisteminin sendikasızlaştırma açısından etkilerini ortaya koyan çalışma; özgünlük, alana katkı ve bilimsel özen gibi nitelikleri yanında, yazarın sosyal politika (özellikle çalışma ilişkileri ve çalışma hukuku) alanındaki uzun deneyimin ve müktesebatının bir ürünüdür. Gerek yaklaşım ve kavramsal çerçeve, gerekse kaynak kullanımı açısından çok başarılı bulunan tezin, sosyal politika yazınında önemli bir boşluğu dolduracağı inanılmaktadır.

Barkod: 9786054354566
Yayın Tarihi: Ocak 2013
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 458
Yayınevi: Legal Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020