Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
DijiÇocuk
Mayıs 2020 / 1. Baskı / 251 Syf.
Fiyatı: 32.90 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Teknolojinin bize ne yaptığı değil, bizim çocukları¬mıza ne yaptığımızı ve onların teknolojiyle ne yapacağı ve ne yap¬tıracağını konuşmaya ve düşünmeye başlamamız tüm bu tartıştığı¬mız meselenin aslını oluşturmaktadır İnsanoğlu büyük bir salgın ve korkunun yaşandığı bugünlerde hatalarını düşünerek onlardan çabu¬cak vazgeçmelidir. Bu, şimdiye kadar yaptığımız hataların yol açtığı olumsuz sonuçların yerini alabilecek, onları telafi edebilecek yeni ve faydalı şeyleri öğrenmenin tek yoludur. Çocuklarımızın karar mekanizmalarının işleyişini, aslında çoğunlukla bebeklik ve çocuk¬luk çağlarında bizden öğrendikleri şeyler ile oluşturduğunu hatırla¬malıyız. Çocukların bizleri rol model aldığını çok iyi bilmeli ve on¬lara dürüstçe hatalarımızdan bahsetmeli, bugünden sonra hataları¬mızın yerini alacak yeni bir hayatı onlarla beraber ve onların gele¬ceğini düşünerek tasarlamalıyız. Bunun için gerekli olan güç ve so¬rumluluğa sahibiz. Hatalarımızın sorumluluğunu almalıyız. Çünkü biz; toplumu, kültürü ve geleceğimizi yok eden yanlışlar olmadan yaşamanın yollarını icat etme ve gösterme konusunda olumlu sorumluluğa sahibiz (John Lanier).

Her daim seçenekleri olan bizler bu seçeneklerin hepsini araş¬tırmalıyız. Aksi takdirde, bu kitapta ele alınan birçok konuyu, yüz¬lerce bilim insanının araştırmalarını, düşüncelerini, eleştirilerini içe¬ren ve her gün büyüyen önemli alan yazını ve bu çalışmalar sonu¬cunda hepimizin geleceği olan çocuklarımız için sıralanan öneriler, sadece teorik bilgiler olarak kalacaktır.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Youtube'un Çocukları
Teknoloji ve Çocukların Bütünsel İyi Oluşu
Yeni Medya Farkındalığı ve Çocuk – Çocuk ve Görsel Algı Kuramları
Yeni Medya Ortamında Çocuğun Birey Olması
Yeni Medya Okuryazarlığı ve Çocuk
Dijiçocuk'un Dijital Oyunları
Yeni Medya ile Şekillenen Çocukların Tüketim Kültürü
Yeni Medya ve Bağımlılık
Yeni Medya ve Çocuk Hakları
Barkod: 9786257911641
Yayın Tarihi: Mayıs 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 14x21
Sayfa Sayısı: 251
Yayınevi: Gazi Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020