Medeni Usul Hukukunda Fer'i Müdahale Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, Doç. Dr. Nedim Meriç  - Kitap
Medeni Usul Hukukunda

Fer'i Müdahale

2. Baskı, 
Ekim 2020
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
17x25
Sayfa:
485
Barkod:
9786257773324
Kapak Türü:
Ciltli
Fiyatı:
235,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
01.10.2011 tarihi itibarıyla 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu (RG, 12.01.2011, Sayı: 27836) yürürlüğe girmiştir. Hukuk Muhakemeleri Kanunu müdahalenin asli şeklini düzenlemiş ve fer'i müdahaleye ilişkin önemli değişiklikler yapmıştır. Çalışmanın ilk basısında fer'i müdahalenin benzer kurumlardan farklılığına, yapabileceği usul işlemlerinin kapsamına ve müdahalenin etkisine ayrıntısıyla değinilmişti.
Bu çalışmada İsviçre Kanton Usul Kanunlarının mülga edilmesiyle yürürlüğe giren İsviçre Federal Usul Kanunu'nun ilgili maddelerine, bu arada Alman ve Avusturya hukuklarındaki değişikliklere de yer verilmiş. İlk basıda yer alan askeri idari yargılama usulünde fer'i müdahale başlığı altında yer alan açıklamalar metinden çıkarılmış. İdari yargılama usulünde fer'i müdahale ile hakem yargılamasında fer'i müdahale başlıkları muhafaza edilerek çalışmanın yargı usulleri bakımından sadece medeni usul hukukuyla sınırla kalmaması sağlanmış. Çekişmesiz yargıda fer'i müdahale de yeniden değerlendirilerek incelenmiş.
Yeni basıda sadece yeni mevzuatı, literatürü ve Yargıtay kararlarını işlemekle kalmamış, aynı zamanda çalışmaya yeni başlıklar ve eklemelerde de bulunulmuş.
(Önsözden)
Kitabın Konu Başlıkları
.
Fer'i Müdahale Hakkında Genel Bilgiler
.
Fer'i Müdahalenin Koşulları
.
Fer'i Müdahale Usulü
.
Fer'i Müdahalenin Hükümleri
.
Çekişmesiz Yargı ve Diğer Yargılama Usullerinde Fer'i Müdahale
Kitapla İlgili Kategoriler