Gemi Dizel Motorları Arızalar ve Nedenleri İlk Hareket, Emme ve Egzoz Sistemi Prof. Dr. Osman Azmi Özsoysal  - Kitap

Gemi Dizel Motorları Arızalar ve Nedenleri

İlk Hareket, Emme ve Egzoz Sistemi

2. Baskı, 
Kasım 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
228
Barkod:
9786254025914
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
154,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Gemi Dizel Motorları, Arızalar ve Nedenleri isimli 2.basımı yapılan bu kitap, kapsadığı konular ve ayrıntıları itibarıyla Türkiye'de basılan ilk ve tek eser kimliği taşımaktadır.
Bu alanda yakın niteliklere sahip diğer kitap ise, kaynakçadan açıkca görülebileceği üzere; 1946 yılında ABD Deniz Kuvvetleri tarafından hazırlanan, daha sonra Dz.K.K. tarafından Türkçeye çevirisi yaptırılan eserdir.
Kitaptaki fotoğraflar, yazarın bizzat araştırmasını yaptığı dizel motoru arızalarını göstermektedir. Arızaların karakteristik özelliklerini ortaya koymak adına içeriğindeki fotoğraflar renkli basılmıştır.
Kitapta ele alınarak işlenen konular dizel motor arızalarının sınıflandırılması, arızaların olası nedenlerinin özet başlıklarda maddeler hâlinde irdelenmesi, ilk hareket sistemi arızaları, hava emme sistemi arızaları, egzoz sistemi arızalarıdır.
Mevcut hâliyle bu eser, gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendislerine, gemi makineleri işletme mühendislerine, makine mühendislerine, sivil ve askeri gemilerdeki makina personeline mesleki çalışmaları sırasında yararlı olacaktır.