Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar (Tamamı Çözümlü) Prof. Dr. Mehmet Emin Artuk, Dr. Öğr. Üyesi Esra Alan, Alaaddin Egemenoğlu, Erkam Yılmaz  - Kitap
4. Baskı, 
Eylül 2020
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
464
Barkod:
9789750261664
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Kitabın Fiyatı:
375,00
İndirimli (%71):
108,00
Stoktan hemen gönderilir.
Diğer Baskılar
3. baskı
Eylül 2019
250,00
25,00 (%90)
Kitabın Açıklaması
Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku derslerinde anlatılan teorik bilgilerin öğrenciler tarafından somut olaylara uygulanmasında ve öğrencilerin muhakeme kabiliyetlerinin geliştirilmesinde, olay soruları ve mahkeme içtihatlarının tahlili büyük bir önem arz etmektedir. Bir olayın suç teşkil eden bir fiil olduğunu ve dolayısıyla suç tipini doğru olarak belirleyen öğrencinin, o suç tipiyle ilgili unsurları bildiği ve teorik dersleri kavradığı anlaşılmaktadır.
Bilindiği üzere, örneğin ceza hukukunda suçun iki unsurdan sekiz unsura kadar olduğunu belirten müelliflerin, olayı çözüm tarzlarının da değişik olacağı gözden uzak tutulmamalıdır.
Dört bölümden meydana gelen kitabın birinci bölümü olay ve yargı kararlarının incelenmesi ve çözümünden, ikinci bölümü ise, ceza hukuku genel hükümler dersi sınav sorularından oluşmaktadır. Daha sonraki bölümlerde ise ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku dersleri sınav sorularına yer verilmiş, eserde yer alan soruların tamamının çözümlü olması sağlanmıştır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Ceza Hukuku Genel Hükümler
.
Ceza Hukuku Özel Hükümler
.
Ceza Muhakemesi Hukuku
Yorumlar