Algoritma ve Programlama Mantığı
 H. Burak Tungut  - Kitap

Algoritma ve Programlama Mantığı

5. Baskı, 
Mart 2024
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
15x21
Sayfa:
304
Barkod:
9786055201241
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
150,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Günümüz teknoloji çağında, hiç şüphesiz bilgisayarlar hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. İlerleyen teknolojilere paralel bir şekilde büyüyen pazar hacmi ve yazılım alanına olan talep sonucunda bu alana yönelik eğitimler ile eğitim yöntemleri ortaya çıkmış ve halen gelişmeye devam etmektedir.
Onlarca programlama dilinin ve yüzlerce teknolojinin altında yatan Algoritma ise tüm bu teknolojilerin temelini oluşturmuş ve teknoloji farkı gözetilmeden bilinmesi gereken en temel yapı olmuştur.
Bilgisayar ve yazılım bilimleri üzerine eğitim veren üniversitelerde ve özel eğitim kurumlarında Algoritma öğrenimi boyunca rehber ve başucu kitabı olarak kullanabileceğiniz bu kitapta öncelikle Algoritmayı ve Algoritmanın bir ifade şekli olan akış diyagramlarını öğreniyor olacaksınız. Aynı bölüm dâhilinde kolaydan zora birçok Algoritma örneği ile problem çözme yetiniz bir hayli artıyor olacaktır.
İkinci bölümde ise diğer birçok kitapta bulamayacağınız, programlama dillerinde kullanılacak entegre geliştirme ortamlarının kurulumları ile karşılaşıyor olacaksınız. Bölümün devamında ise C++ ve Java dillerinin temellerine tam anlamıyla hâkimiyet kazanarak, veri tiplerini, temel girdi-çıktı işlemlerini, operatörleri, fonksiyon ve metotları, karar-koşul yapılarını, recursion yöntemlerini, döngüleri ve dizileri öğreniyor olacaksınız.
Kitabın son bölümünde ise üç ana kategori altında birçok çözümlü ve videolu örnek ile karşılaşıyor olacaksınız. Alan hesaplamalarından, matematiksel dönüşümlere; Olasılık ve istatistik problemlerinin çözümlerinden, seri açılımlarına kadar birçok alanda çeşitli örnekler ile karşılaşacaksınız. Bu bölümde, aynı zamanda Özel Uygulamalar adı altında matematiksel teorem ve sayı formlarının yazılım yardımıyla kanıtlanmasını ve kredi kartı doğruluk algoritmaları gibi karmaşık, bir o kadar da çözümü eğlenceli problemleri inceliyor olacaksınız.
Son bölümde birbirinden farklı ve bol çeşitli uygulamaları bulabileceğiniz bu kitapta, aynı zamanda yanında edineceğiniz eğitim CD’si ile de Özel Uygulamaların C++, Java ve C# dilleri ile videolu çözümlerini bulabilirsiniz.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Algoritmanın Programlamadaki Önemi
.
Bilgisayarın ve Programlama Dillerinin Tarihçeleri
.
Entegre Geliştirme Ortamları
.
Algoritma Tasarlama Teknikleri
.
Algoritmanın Farklı İfade Çeşitleri
.
Teknik Değim ve Terimler
.
Algoritma ve Programlamadaki Operatörler
.
İşlem Öncelikleri ve İstisnaları
.
Akış Diyagramları İle Çalışma Yöntemleri
.
C++ ve Java Dillerinin Mimarileri
.
Eclipse ve Dev C++ IDE'lerinin Kullanımları
.
IDE'lerin Sağladığı Fayda ve Kısa Yollar
.
Temel Veri Tipleri
.
Alt Yordam Kullanımı
.
Konsol Girdi ve Çıktı Komutları