Adobe Photoshop CS2 Osman Gürkan  - Kitap

Adobe Photoshop CS2

1. Baskı, 
Eylül 2007
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
13x19
Sayfa:
328
Barkod:
9789758878178
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Baskısı tükenmiştir.
Kitabın Açıklaması
Her alanda olduğu gibi grafik tasarımı alanında da dijital teknoloji artık vazgeçilmez durumdadır. Bir görüntü elde etmek için, uygun zaman, uygun ışık, uygun mekan bulma derdi artık yok. Bilgisayar teknolojisi ile istediğiniz görüntüleri oluşturabiliyor ve istediğiniz duruma getirebiliyorsunuz.
Bilgisayar tek başına bir iş yapmaz. Uygun bir bilgisayar, uygun bir program ve programı kullanmayı bile insan bir araya geldiğinde verimli sonuçlar elde edilir. Photoshop programıda uygun kişiler tarafından kullanılınca harika sonuçlar elde etmeyi sağlar. Tek başına program bir şey yapamaz. Siz yeteneğinizi ve bilginizi yansıtarak Photoshop programı ile inanılmaz işler yapabilirsiniz.
Herkes Photoshop programını öğrenebilir. Ancak herkes muhteşem ürünler ortaya çıkaramaz. Muhteşem ürünler ortaya çıkarmak için sanatçı bir yapıya sahip olmanız gerekir. Aksi halde standart işleri veya birinin sizden istediklerini yapabilirsiniz. Herkes bakar ancak bazıları görür. Nasıl ki ilköğretim ve lise yıllarında resim derslerinde herkes resim çizerdi, pardon çoğu resim gizlermiş gibi yapardı az kişide gerçekten çizerdi. İşte Photoshop'da bunun gibi bir şey. Herkes kullanabilir ancak bazıları yani sanatçı ruhlu olanlar çok iyi şeyler yapabilir. Photoshop bilgisi olmayanlar veya çok az olanların kitabı sırayla takip etmeleri iyi olacaktır. Orta düzeyde bilgisi olanlar bölümleri bağımsız olarak kullanabilir.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Photoshop'u Tanımak
.
Temel Düzenleme İşlemleri
.
Seçimlerle Çalışmak
.
Katmanlar ile Çalışmak
.
Metinler ile Çalışmak
.
Maskeler ile Çalışmak
.
Rötuşlamak ve Onarmak
.
Boyamak ve Düzenlemek
.
Yollar ve Temel Pen Teknikleri
.
Vektör Çizimler ve Yollar
.
Filtreleri Kullanmak
.
İşlemleri Otomatikleştirmek
.
Web İçin Resimleri Hazırlamak
.
Resimleri Baskıya Hazırlamak
Yorumlar