Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İnternet ve Hukuk
Ocak 2002 / 1. Baskı / 240 Syf.
Fiyatı: 35.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

İnternet'in gelişimiyle birlikte başlayan yeni devrimin adı “Bilgi ve İletişim” devrimidir. Öyle ki, yaşamın her alanını derinden etkileyen, insanlığa yepyeni ufuklar açan bir devrim. Bu devrimin en önemli öğesi ise şüphesiz İnternet ve İnternet uygulamaları, sosyal ağlardır.

Her geçen gün gelişen teknoloji zaten ağır işleyen hukuki mekanizmayı iyice zorlamaktadır. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da hukuk İnternet'in arkasından gitmeye çalışmaktadır.

- İnternet bir sonsuz özgürlükler alanı mıdır?

- Devrimin ana silahi hiçbir şekilde kontrol edilemez midir?

- İnternet hukukun neresindedir?

Bu kitapta, İnternet’e ilişkin hukuki problemlerin İnternet’in teknik özelliklerinden (TCP/IP) soyutlanarak çözümlenemeyeceği düşüncesinden hareketle; İnternet’in sonsuz özgürlükler alanı olmadığı, bugünkü kaotik ortama hukuk tarafindan çözüm getirilebilecegi veya ne ölçüde getirilebileceği incelenmiş ve tartışılmıştır. İnternet ve Hukuk arasında teknik, hukuksal ve mantıksal bağlantılar kurulmaya çalışılarak yerli ve yabancı mahkeme kararları ve hukuki düzenlemeler ışığında yukarıda belirtilen sorulara cevap aranmıştır.

Barkod: 9789756797327
Yayın Tarihi: Ocak 2002
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 240
Yayınevi: Papatya Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020