Almanca Sınavlara Hazırlık B1 – B2 Tahir Deveci  - Kitap

Almanca Sınavlara Hazırlık B1 – B2

1. Baskı, 
Eylül 2022
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
504
Barkod:
9786057868701
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
200,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
B düzeyinde temel bilgi ve beceri kazanılmasına temel oluşturmak, zaman zaman başvuru kaynağı olma amaçlıdır. Yalnızca sınava hazırlama, sizlerin temel bilgi gereksinimi karşılama niteliğindedir. Eğitsel açıdan yararlı bir temel kaynaktır. Almancaya Başlayalım mı? Kitabın da A1 düzeyi en sık kullanılan sözcük ve ifadelerin yinelenmesi yararlı olacaktır. Almanca Sınavlara Hazırlık A2 kitabında aynı şekilde A2 söz varlığının bellenmesi gerekir.
Bu kitaptaki B Sözlüğü özenli biçimde bellenmelidir. Sözcükleri bellerken öğrenilmesi gereken, o sözcüklerin en sık kullanıldığı ifadelerin etkin olarak kullanılması becerisini edinmek, Duyduğunu Anlama, Okuduğunu Anlama, Yazılı Anlatım ve Konuşma Becerilerinin edinilmesine sağlam temel oluşturur, öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu düzeyde Almancadan Almancaya sözlüklerle çalışmaya başlanmalıdır.
Bu kitaptaki B İfadeler bölümü de Almanca öğrenenlere iyi bir temel bilgi niteliğindedir. Aynı şey Almanca Dilbilgisi B de zaman zaman başvuru kaynağıdır. Sözcük alıştırmaları, okuma çalışmalarında ki metinler de temel bilgi becerilerin edinilmesini sağlar. Metin üzerinde çalışılınca, ardından o metinlerin bir biçimde benzerini yazmalıdır. Daha sonra da bu metinleri temel alan konuşma çalışmaları yapılmalıdır. Konuyu topluluk önünde sunum yaparmış gibi konuşma alıştırması yapılmalıdır. Konu sonlarında *** işaretleri konan ifadeler üzerine metin yazma ve konuşma çalışması yapılmalıdır. Önerimiz, daha sonra Almanca B Test kitaplarından yararlanılmasıdır. Ayrıca Almanca Gazete, Dergi, TV haber, açık oturum izlencelerini, notlar alarak izlemek, onlara dayalı metin yazmak ve sunum yapar gibi konuşmak öğrenenler için çok yararlıdır. Bununla ilgili konuları kitabın sonunda bulacaksınız.
Kitapla İlgili Kategoriler