Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Kamulaştırmanın Mülkiyet Hakkına Etkisi
Eylül 2020 / 1. Baskı / 223 Syf.
Fiyatı: 60.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Mülkiyet hakkı, gerek T.C. Anayasasında, gerekse de taraf olduğumuz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve temel hak ve özgürlüklere ilişkin diğer uluslararası sözleşmelerde koruma altına alınan en önemli haklardan biridir.

Mülkiyet hakkına yapılan müdahalelerden en popüler, güncel ve meşru olanların başında, usulüne uygun olarak gerçekleştirilen kamulaştırma işlemi gelmektedir. Anayasanın, mülkiyet hakkını bir temel hak ve özgürlük olarak güvence almasının yanında, mülkiyet hakkına yapılan en önemli müdahalelerden olan kamulaştırma işlemini de genel çizgileriyle bir temel hak olarak ele alması, kamulaştırmanın ana ilkelerinin, değiştirilmesi zor olan Anayasa ile güvence altına alınmasının ve kanunların da bu ilkelere uygun olarak çıkartılmasının bir sonucudur.

İşte mülkiyet hakkına yapılan en güncel ve popüler müdahale olan kamulaştırma müessesesinin; bu hakka, hangi koşullarda ne boyutta etki edeceğinin tespiti, ancak kamulaştırma kurumunun konuyla bağlantısının ayrıntılı incelemelerle ortaya koyması ile mümkün olabilecektir.

Bu çalışma, kamulaştırma kurumunun mülkiyet hakkına etkisini tespit edebilmek adına, bu işlemi ayrıntılı olarak ve her aşamasıyla işlenmek suretiyle hazırlanmış. Kamulaştırmanın mülkiyet hakkına etkisi farklı açılardan tartışılmış.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Mülkiyet Hakkı
Kamulaştırma
Bir İdari İşlem Olarak Kamulaştırmanın Analizi ve Mülkiyet Hakkı Açısından Değerlendirilmesi
Barkod: 9786257802208
Yayın Tarihi: Eylül 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 223
Yayınevi: Adalet Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021