Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Yapı Teknolojisi
Ocak 2021 / 5. Baskı / 326 Syf.
Fiyatı: 34.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

İnsanlığın var oluşundan günümüze canlıların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla inşa edilen tesislerin yapımına, insanlığın ortadan kalkacağı güne kadar devam edilecektir. Bu inşa sürecinin her aşamasında da belli standartlarda ve kalitede yapı üretilebilmesi mevzusu yer alacaktır. Günümüzde hissedilen standartlarda ve kalitede yapı üretilebilmesi için gerekli teknik elemanların, üniversitelerin ilgili bölümlerinde yetiştirilerek yeterli teknik eğitimin verilebilmesi gerekir. Ülkemizde, bu eğitimin sağlanmasında kullanılan eserlerin, akademik çalışmalar bütününde, çok değişik ve faklı alanlardan konuları içermesi; öğrencilerin ihtiyaç duydukları bilgileri tek bir kitapta bulabilme imkânını ortadan kaldırmaktadır.

Bu eser, bu alanda ihtiyaç duyulan derli toplu kaynak kitap yetersizliğinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Kitapta yapının tarifi ve sınıflandırılması, yapıya hazırlık, zemin çalışmaları, tahkimat işleri, yapıların ve yapı elemanlarının korunması, inşaat yapım yöntemleri, temeller, duvarlar, bacalar, dilatasyon derzleri, merdivenler,. Çatılar, tenekecilik işleri,geçici işler,boyalar ve badanalar başlıkları altında konular işlenmiştir.

Bu kapsamıyla kitap, Meslek Yüksekokulları İnşaat Programlarında okutulan Yapı Teknolojisi I ve II ders müfredatlarına ek olarak İnşaat Mühendisliği bölümlerinin yapı ve mimarlık bilgisi derslerinin müfredatına da uygundur. Bunun yanında kitap, piyasada inşaat işi ile uğraşan teknik elemanlara, yapı üretimi sırasında, teknik–şekilsel kılavuzluk yapabilecek bir eserdir.

Barkod: 9786051334899
Yayın Tarihi: Ocak 2021
Baskı Sayısı:  5
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 326
Yayınevi: Nobel Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021