Otomatik Kontrol Sistemleri MATLAB Destekli Analiz ve Tasarım Yaklaşımı ile Prof. Dr. Mehmet Önder Efe  - Kitap

Otomatik Kontrol Sistemleri

MATLAB Destekli Analiz ve Tasarım Yaklaşımı ile

5. Baskı, 
Ocak 2024
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
392
Barkod:
9789750289163
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
300,00
Stoktan hemen gönderilir.
Kitabın Açıklaması
TÜBA 2013 Yılı Kayda Değer Eser Ödülü kazanmış olan kitap güncellenmiş 5. Baskısı ile okuyucuların beğenisine sunulmuştur.
Eserin yazarı, uzun yıllar "Otomatik Kontrol Sistemleri" konusunda dersler vermiş, aynı zamanda konu ile ilgili çeşitli kamu ve özel sektör projelerinde yer almış, edindiği deneyimleri, öğrencilerden gelen soruları ve mesleki birikimini bu kitaba aktarmıştır. Kitap, mühendislik fakültelerinin Elektrik–Elektronik, Makine, Mekatronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde verilen "otomatik kontrol sistemleri" dersine uygun olarak hazırlanmıştır.
Kitap, bilgisayar destekli tasarım anlayışı benimsenerek adım adım bol örnekli ve sade bir dille, Matlab yazılımı ile çalışılacak şekilde hazırlanmıştır. Çalışma, günümüzde kullanılan modern tasarım araçlarını mühendis bilinciyle kullanarak ve konunun özüne hakim olarak otomatik kontrol sistemi geliştirmeyi ve sistemleri incelemeyi anlatmaktadır. Kitapta 107'si çözümlü toplam 165 örneğe yer verilmekte, tasarım için geliştirilen Matlab kod örnekleri de okuyucunun kullanımına sunulmaktadır.
Prof. Dr. Mehmet Önder EFE tarafından hazırlanan ve yayınevimiz tarafından yayınlanan "Devre Analizi I" ve "Devre Analizi II" kitapları da 2012 Yılı Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülüne layık görülmüştür.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Laplace Dönüşümü
.
Transfer Fonksiyonları, Durum Uzayı ve Kararlılık
.
Geçici Hal Analizi
.
Sürekli Hal Analizi
.
Kök Yer Eğrileri ile Kontrol Sistemi Tasarımı
.
Frekans Alanında Analiz
.
PID Denetleyiciler
.
Kontrol Sistemlerinin Durum Uzayında Analizi ve Tasarımı
.
Diğer Otomatik Kontrol Yaklaşımları