Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Formda Kalma Genç Görünme
Mart 2011 / 1. Baskı / 179 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Ağırlaşan yaşam koşulları ile birlikte hareketsiz yaşam ve kötü beslenme alışkanlıkları insanları her bakımdan son derece olumsuz yönde etkilemektedir. Yıllar geçtikçe bu kötü koşullar, insan bünyesi üzerinde her açıdan etkisini göstererek hem fiziksel hem de ruhsal yönden mutsuz toplumlar oluşturmaktadır.
Bu olumsuzlukları yenmeye çalışan insanlar, bu konuda en büyük silahlarının artık spor ve sportif aktiviteler olduğunu öğrenmeye başlamışlardır. Bunun sonucu olarak tüm dünyada spor endüstrisi ve buna bağlı sportif yatırım ve faaliyetler, insanların daha sağlıklı ve formda olabilmelerini sağlamak amacıyla giderek artan bir yoğunluk kazanmış ve büyük bir sektör haline gelmiştir.
Zaten, insanların daha sağlıklı, güzel ve formda olma arzu ve istekleri doğal bir oluşum olduğundan, sporun, spor kuruluşları ve sektörünün de giderek çok büyük kitlelerin ilgi odağı haline gelmesi kaçınılmaz olmuştur.
Bu genelleme dışında insanlar, dış görünüşlerinden memnun olmama, daha estetik ve formda olma içgüdülerinin yönlendirmesiyle çeşitli sportif aktivitelere başlamakta ve amaçlarına ulaşmaya çalışmaktadırlar.
Genelde estetik kaygılarla başlanan sporun sağlık yönünden ne kadar önemli olduğu hep göz ardı edilmekte ve sağlık sorunları hissedilmeye başlandığında bu defa zorunlu nedenler, birçok endişelerle spora başlamaya sebep olmaktadır. Genelde estetik kaygılarla başlanan sporun sağlık yönünden ne kadar önemli olduğu hep ikinci planda kalmaktadır. Fakat sporun yaşam biçimi haline gelmesi, düzenli ve bilimsel kurallara göre uygulanması tümüyle sağlıklı yaşam, estetik ve formda kalmanın anahtarı olmaktadır.

Size sunduğum bu küçük hacimli, fakat tamamen bilimsel araştırma, bilgi ve kendi tesislerimizde yaşanmış tecrübelerimizden oluşan eserimizle sağlıklı ve formda olabilmenizde yardımcı olabilmek benim için mutlulukların en büyüğü olacaktır. (Erol Uğur)

Barkod: 9759788500226
Yayın Tarihi: Mart 2011
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 13x19
Sayfa Sayısı: 179
Yayınevi: İlpress Basım Yayın
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020