Metinlerle Alman Edebiyatı  Deutsche Literatur Arbeit Mit Texten und Textausschnitten Dr. Öğr. Üyesi Celal Kudat  - Kitap
Metinlerle Alman Edebiyatı

Deutsche Literatur Arbeit Mit Texten und Textausschnitten

3. Baskı, 
Ağustos 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
14x21
Sayfa:
311
Barkod:
9786052472880
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
200,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Yabancı Dil Öğretiminde İki Bakış Açısı Günümüzde yabancı dil öğretiminde amaçlar belirlenirken, dil öğretiminin özellikle iki işlevi, iki bakış açısı göz önünde tutulmaktadır; 1 Kullanımsal Bakış, 2 Eğitsel Bakış.
Kullanımsal bakış; dili bir bildirişim aracı olarak görür, dil kişinin günlük yaşamında başarıya ulaşmasında yardımcı olan önemli bir araçtır. Yabancı dil bilmek kişiye hem özel yaşamında karşılaşacağı olanaklardan yararlanmada, hem de işe girme, mesleğinde ilerleme yapmasında katkı sağlar. Bu açıdan bakıldığında, yabancı dil öğrenmeye yararcı yönüyle yaklaşılmış olur, yani yabancı dilin kullanımsal/araçsal işlevi vurgulanır. Yabancı dil öğretiminin yalnız yararcı işlevini vurgulamak, dil öğrenmeye yalnız kişiye günlük yaşamında bir takım pratik olanaklar sağlayan bir araç olarak bakmak konuya tek yönlü yaklaşmak demektir. Bu nedenle yabancı dil öğretiminde amaçlar belirlenirken eğitsel bakışın da mutlaka dikkate alınması gerekir.
Eğitsel Bakış; yabancı dil öğretimin yalnız yararcı işlevini vurgulamak, dil öğrenmeye yalnız kişiye günlük yaşamında bir takım pratik olanaklar sağlayan bir araç olarak bakmak konuya tek yönlü yaklaşmak demektir.
(Önsöz'den)
Kitabın Konu Başlıkları
.
Einleitung
.
Begriffserklarung
.
Epochen Der Deutschen Literatur
Kitapla İlgili Kategoriler