Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 – Sayı:2 Aralık 2014
Aralık 2014 / 1. Baskı / 119 Syf.
Fiyatı: 26.50 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Değerli Okurumuz,

Dergimiz dördüncü sayısı ile huzurlarınızda bulunmaktadır. Her zamanki gibi dergimizdeki makalelere hakemlik yaparak akademide hakemli bir dergi olarak yer edinmemizi mümkün kılan değerli akademisyenlere derin şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu sayımızdaki yazıların tamamı Fakültemiz üyesi akademisyenlere ait olup, ağırlıklı olarak genç arkadaşlarımızın çalışmalarından oluşuyor.

Dergimize iki makale ile katkıda bulunan Doç. Dr. İsmet Sayhan Hocamız, ilk olarak "Anonim Ortaklıklarda Genel Kurul Toplantılarında Toplantı Çoğunluğunun Korunması İlkesi ve Çoğunluğun Tespiti" adlı makalesinde güncel bir hukuki sorunu ele alıyor.

Genç Araştırma Görevlimiz Aybüke Demir "Ticaret Şirketlerinin Birleşmesinde Alacakların Teminat Altına Alınması" adlı makalesi ile katkıda bulunuyor.

Fakültemize yeni katılan arkadaşımız Araştırma Görevlisi Zeynep Naz Güneş uygulamada çok karşılaşılan ama kanuni düzenleme konusu olmadığı için sorunlu bir alan olan "Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri"ni irdeleyen çalışması ile Dergimizde yerini alıyor.

Genel Kamu Hukuku kürsüsünden Araştırma Görevlisi arkadaşımız Seçil Kavuş siyaset felsefesinin önemli bir sorunu olan hukuk ve şiddet ilişkisini Agamben ve Derrida üzerinden değerlendiriyor.

Dördüncü olarak yine Fakültemizden Araştırma Görevlisi Fulya Korkmaz makalesinde Anayasa Hukuku'nun değerli isimlerinden Prof. Dr. Mümtaz Soysal'ın ülkemizde anayasacılık düşüncesinin gelişmesine katkılarını değerlendiriyor.

Roma Hukuku alanında çalışan ve aramıza yeni katılan Araştırma Görevlisi Gökçe Serim makalesinde yapı malikinin sorumluluğunun Roma Hukukundaki tarihsel kökenini araştırarak Türk hukukundaki yerini açıklıyor.

İlk makale ile açılışı yapan Doç. Dr. İsmet Sayhan Hocamız son makalesinde Araştırma Görevlisi Naz Güneş'in de ele aldığı konuyu başka bir yönden irdeliyor ve makalesinde "Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Adi Ortaklık Sözleşmesi" olduğu tezini temellendiriyor.

Konu Başlıkları
Anonim Ortaklıklarda Genel Kurul Toplantılarında Toplantı Çoğunluğunun Korunması İlkesi ve Çoğunluğun Tespiti, İsmet SAYHAN
Ticaret Şirketlerinin Birleşmesinde Alacakların Teminat Altına Alınması, Aybüke DEMİR
Türkiye'deki Anayasacılık Gelişmeleri Üzerine Bir Deneme: Mümtaz Soysal'ın Perspektifinden Anayasacılık, Fulya KORKMAZ
Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi, Zeynep Naz GÜNEŞ
Roma Hukukunda Oturanın (Habitator) Sorumluluğu ve Türk Hukukuyla Karşılaştırılması, Gökçe SERİM
Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi ve Hâsılat Paylaşımı Sözleşmelerinin Adi Şirket Niteliği, İsmet SAYHAN
Barkod: 2147886414120
Yayın Tarihi: Aralık 2014
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 119
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021