Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Olimpik Çocuk – 1
Matematik Yarışmalarına Hazırlık
(3. 4. Sınıflar İçin)
Ocak 2016 / 2. Baskı / 142 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Matematik dünyada insan aklının en büyük ortak değeridir. Birey, toplum, bilim ve teknoloji için vazgeçilmez bir değerdir. Kainat kitabının dilidir matematik. Kitap matematiğin gizemli dünyasına adım atmak isteyen parlak zekalı öğrenciler için hazırlanmış olup öğrencilere doğru ve mantıklı düşünmeyi, problem çözme becerilerini kazanmayı ve farklı bakış açıları kazandırmayı hedeflemektedir.

Kitapta bulunan şekil, yetenek problemleri, günlük hayat problemleri ve sayma-sıralama problemleri ile problem çözme, analitik ve soyut düşünme, akıl yürütme gibi matematiksel becerilerinizi geliştireceksiniz. Bilemediğiniz soruların cevaplarını ve çözümlerini çözümler bölümünden öğrenebileceksiniz. Bu sayede hemen hemen her ilde ve ulusal çapta yapılan matematik yarışmalarına daha hazır hale geleceksiniz.

Kitap 3. ve 4. sınıflar için hazırlanmış olup, 5. sınıfa da ön hazırlık niteliğindedir. Matematik Olimpiyatlarına hazırlık için küçük bir başlangıç ve özel yarışmalar için ise yardımcı bir kaynaktır. Bizlere düşen öğrencilerimizi bu tür sınavlara teşvik ederek matematiğe ilgisini arttırmak ve geleceğin bilim insanlarını ülkemize kazandırmada katkıda bulunmaktır.

Konu Başlıkları
Şekil ve Yetenek Problemleri
Günlük Hayat Problemleri
Sayma – Sıralama – Seçme – Garantileme Problemleri
Cevap Anahtarı & Çözümler
Barkod: 9786055255404
Yayın Tarihi: Ocak 2016
Baskı Sayısı:  2
Ebat: 19x27
Sayfa Sayısı: 142
Yayınevi: Altın Nokta Basın Yayın
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021