Almanca Aile Birleşimi Ders Kitabı A.1.1 – A.1.2 Dil Seviyesi İçin Prof. Dr. Dursun Zengin  - Kitap

Almanca Aile Birleşimi Ders Kitabı

A.1.1 – A.1.2 Dil Seviyesi İçin

1. Baskı, 
Ağustos 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
356
Barkod:
9786257653206
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Yayınevi:
Fiyatı:
410,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Bu kitap Aile Birleşimi ve A1 (A1.1/A1.2) Dil Seviyesi İçin Ders ve Alıştırma kitapları olmak üzere iki kitap şeklinde hazırlanmıştır. Ders kitabında Aile Birleşimi ve A1 dil seviyesi için gerekli olan bütün konular ile dilbilgisi kuralları detaylı bir biçimde ele alınmaktadır. Konularla ilgili alıştırmalar ayrı bir kitapta alıştırma kitabı şeklinde verilmektedir. Kitaptaki konular, konuların işlenişi, kapsamı, alıştırmalar, alıştırma şekilleri tamamen bu konudaki kurs ve sınavlara göre hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu kitaplara çalışarak sınava hazırlanan adaylar sınav konularına doğrudan aşina olacaklardır. Aile birleşimi kurslarıyla aynı konular üzerinden ilerleyen ders kitabı, daha kolay ve çabuk ilerleme gösterilmesini sağlayacaktır.
Aile Birleşimi, Almanya'da yaşayan kişilerle evlenen vatandaşlarımızın Aile Birleşimi vizesi alarak Almanya'ya eşlerinin yanına gitmesidir. Aile birleşimi yapabilmek için belli bir seviyede dil bilme şartı aranmaktadır. Aile Birleşimi vizesi almak için A1 seviyesinde Almanca bilmek gerekir. Bunun için çeşitli kuruluşlar tarafından dil kursları verilmektedir. Söz konusu dil kurslarının bazılarında Almanya'da yazılan kitap ve materyaller kullanılmaktadır. Bunun dışında özel kursların kendine özgü materyalleri de söz konusudur. Almanya'da yazılan kitaplarla Almanca öğrenirken birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu kitaplar sadece Almanca yazıldığı için temel düzeyde dil öğrenen kişi zorluk çekmekte ve çoğu yeri tam olarak anlayamamakta, anlayamadığı için de gelişme gösterememektedir. Dolayısıyla bu kitap Türkçe bilenler için özel olarak hazırlanmıştır. Bu özelliği ile Aile Birleşimi kursları için yazılan ilk ve tek kitap niteliğindedir. Diğer önemli bir özelliği ise Aile Birleşimi sınavının konuları ve bütün özellikleri göz önüne alınarak hazırlanmış olmasıdır. Ders kitabı A1.1/A1.2 seviyesi için gerekli olan bütün konuları içermekte ve kitaptaki konular sınavda istenen dört dil becerisi göz önüne alınarak işlenmektedir. Kitapta yer alan konular basitten zora doğru ilerlemektedir. Her konunun başında konuyla ilgili sözcükler ve ifadeler verilmekte, konu ele alındıktan sonra gramer kısmında örneklerle konuda geçen dil bilgisi kuralları açıklanmaktadır.
Alıştırma kitabında ise her konuyla ilgili çok sayıda alıştırma ve bu alıştırmaların cevapları yer almaktadır. Konular ele alınırken bütün sözcük, ifade ve cümlelerin Türkçesi de verilmektedir. Ayrıca bütün sözcük ve ifadeler kitabın sonunda da yer almaktadır. Bununla birlikte kitapta Aile Birleşimi sınavıyla ilgili bilgiler de verilmektedir. Kısacası Aile Birleşimi sınavına hazırlananlar için gerekli her şey kitapta yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
Kitapla İlgili Kategoriler