Uzaktan Eğitim Prof. Dr. Esmahan Ağaoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Eren Kesim  - Kitap
1. Baskı, 
Mayıs 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
240
Barkod:
9789758675425
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Yayınevi:
Fiyatı:
50,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Covid-19 salgının tüm dünyayı etkilediği dönemlerde eğitim ve yetiştirme süreçlerine dinamizm kazandırılması için alternatif bakış açılarına yer verilmesi, ortaya çıkan sorunlara hızlı çözümler getirebilmek için stratejik önem kazanmıştır. Daha önce deneyimlenemeyen sorunların cevabı, geleneksel bakış açılarından daha farklı problem çözme dinamiklerinde gizlidir. Dijital dünyada ortaya çıkan yeni şartlara uyum sağlayabilme, değişimi anlama ve anlamlandırma çabalarına bir de yaşanan küresel salgın sebebiyle eğitim kurumlarının belirli bir süre kapanma gerçeği eklendiğinde, eğitim sistemlerinin geleceğini oluşturan okul yöneticilerinin yetiştirilmesinde yeni bakış açılarına yönelme bir zorunluluk haline gelmiştir.
Bu bakış açılarından birisi de uzaktan eğitimdir. Bu kitap ile öncelikle okul yöneticilerinin uzaktan eğitim yoluyla yetiştirilmesi süreci kuramsal temelleriyle ele alındıktan sonra okul yöneticileri ile Eğitim Yönetimi ve Uzaktan Eğitim Teknolojisi alan uzmanlarının görüşlerinden yararlanarak, okul yöneticilerinin uzaktan eğitim yoluyla yetiştirilebilmeleri için bir sertifika program modelinin geliştirilmesi ve bu modelin uygulanabilirliği tartışılmış.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurumları için okul yöneticilerinin uzaktan eğitim yoluyla yetiştirilmeleri bağlamında bir program modeli geliştirilme sürecini kuram ve uygulama boyutlarında sunmayı hedefleyen bir eser.
(Tanıtım Bülteninden)