Türk Silahlı Kuvvetleri Sözleşmeli Personel Mevzuatı Numan Dalyancı, Orhan Çetin  - Kitap

Türk Silahlı Kuvvetleri Sözleşmeli Personel Mevzuatı

1. Baskı, 
Ocak 2014
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
601
Barkod:
9786055270995
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Baskısı tükenmiştir.
Kitabın Açıklaması
Bu kitap; Türk Silahlı Kuvvetlerinde 2001 yılından beri istihdam edilen sözleşmeli subay ve sözleşmeli astsubay ile 2011 yılında mevzuata giren sözleşmeli erbaş ve er statülerine başvurmak isteyenlere ve bu statülerde görev yapmaya hak kazanmış personele yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.
Kitapta, söz konusu personelin merak ettikleri konular kolay anlaşılabilecek tarzda soru- yanıt şeklinde anlatılmaya çalışılmıştır. Soruların yanıtlanmasında yorumdan kaçınılarak kanun, yönetmelik ve mahkeme kararları esas alınmıştır. Ancak yine de verilen yanıtların bağlayıcı olmadığı, bağlayıcı olanın kanun ve yönetmelik metinleri olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.
Bu nedenle Kitap ekinde sözleşmeli subay ve astsubay statüsünün dayanağını oluşturan 4678 sayılı Kanun ile sözleşmeli erbaş ve er statüsünün dayanağını oluşturan 6191 sayılı Kanun ve bunların uygulama yönetmeliklerinin yanı sıra diğer askeri mevzuata da yer verilmiştir.
Kitaptan, sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay ile sözleşmeli erbaş ve erlerin yanı sıra bu personelin istihdamında görevli kişiler de yararlanabilir.