Turizm İşletmeleri Doç. Dr. Burhanettin Zengin, Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Demirkol  - Kitap
3. Baskı, 
Eylül 2015
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
571
Barkod:
9789756267240
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
175,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Bu kitapta, turizm işletmelerinin derinlemesine incelenmesinden ziyade, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin türleri, özellikleri ve yönetim yapılan hakkında özlü fakat kapsamlı bilgiler verilmeye çalışılmıştır.
Bu amaçla hazırlanan kitap toplam 13 bölümden oluşmaktadır: Kitabın I. Bölümünde; genel işletmecilik ve turizm kavramları hakkında genel bilgiler verilmiştir. II. Bölümde; genel olarak seyahat işletmeleri, Tur Operatörleri, Seyahat Acentaları, turistik ürünler ve dağıtımı hakkında bilgilere yer verilmiştir. III. Bölümde; Otel İşletmeleri, türleri ve organizasyonel yapıları hakkında bilgiler sunulmuştur. IV. Bölümde; Turistik konaklama işletmeleri bünyesinde ve/veya bağımsız faaliyet gösteren yiyecek-içecek işletme türleri ile ilgili konular anlatılmıştır. V. Bölümde; Turizm olgusunun temelinde var olan ve yer değiştirmeyi sağlayan ulaştırma ve ağırlıklı olarak havayolu işletmeleri ile ilgili bilgiler sunulmuştur. VI. Bölümde; Turizm sektörü açısından ülkemizde henüz önemi tam olarak anlaşılamamış deniz turizmi işletmeleri hakkında bilgiler, yeni bir bakış açısı ile verilmiştir.
VII. Bölümde; kitaba yeni eklenmiş bölüm olup, turizm açısında giderek Önemi artan araç kiralama işletmeleri hakkında detaylı bilgiler verilen bir bölümdür. VIII. Bölümde; kitabımıza yeni eklenmiş bir bölüm olup, rekreasyon ve animasyon işletmeleri ile çalışma alanları hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir bölüm olarak tasarlanmıştır. IX. Bölümde; kitaba yeni eklenen bölümdür ve bu bölümde Sağlık turizmi tüm boyutları ile ele alan bilgilere yer verilmiştir. X. Bölümde; Kongre ve Fuar organizasyonu yani toplantı turizmine hizmet eden işletmelerin anlatıldığı kitaba yeni eklenen bir bölüm olarak tasarlanmıştır. XI. Bölümde; Tamamlayıcı turizm işletmelerine değinilmiştir. XII. Bölümde; Turizmin uluslararası boyutunun büyük bir önem arz etmesi sebebiyle bu alanda faaliyet gösteren uluslararası turizm işletmeleri ele alınmış ve açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir. XIII. ve son bölümde ise; ilk 12 bölümde ifadesini bulan turizm işletmelerinin ürettikleri mal ve "hizmetlerin pazarlanmasına yönelik bilgilerin sunulması amacıyla turizmde pazarlama anlayışı ve stratejileri konularına yer verilmiştir.
(Önsözden)
Kitabın Konu Başlıkları
.
Temel İşletmecilik ve Turizm Kavramları
.
Seyahat İşletmeleri
.
Otel İşletmeleri
.
Yiyecek–İçecek İşletmeleri
.
Turizmde Ulaştırma ve Havayolu İşletmeleri
.
Deniz Turizmi İşletmeleri
.
Araç Kiralama (Rent A Car) İşletmeleri
.
Rekreasyon ve Animasyon İşletmeleri
.
Sağlık Turizmi İşletmeleri
.
Kongre, Fuar ve Etkinlik İşletmeleri
.
Tamamlayıcı Turizm İşletmeleri
.
Turizm İşletmelerinin Uluslararası Boyutu
.
Turizm İşletmeleri ve Pazarlama Boyutu
Kitapla İlgili Kategoriler
Yorumlar