Sebze Meyve Ticaretinin 5957 Sayılı Kanun Nezdinde Denetimi ve Bu Kapsamda Uygulanan İdari Yaptırımlara İlişkin Güncel Sorunlar Serkan Aktepe  - Kitap

Sebze Meyve Ticaretinin 5957 Sayılı Kanun Nezdinde Denetimi

ve Bu Kapsamda Uygulanan İdari Yaptırımlara İlişkin Güncel Sorunlar

1. Baskı, 
Mayıs 2024
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
207
Barkod:
9786256501744
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
260,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Marketlerden veya pazar yerlerinden temin ettiğimiz tarım ürünlerine yönelik ticaretin, üretimden tüketime kadarki süreçte nasıl denetlendiğini merak ediyor musunuz?
Bir zincir mağazanın herhangi bir reyonunda yer alan yaş sebze veya meyveye ilişkin olarak, üretici bilgisinden fiyat geçmişine kadar birçok veriye erişebilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bunun için ihtiyacınız olan şey sadece bir "akıllı telefon"
Perakende satış işi ile uğraşan bir esnaf / tüccar kimliğiniz olmasa bile, Türkiye'deki tüm toptancı hallerinden ürün satın alabileceğinizi, bunun kanundan kaynaklı bir hak olduğunu daha önce duymuş muydunuz?
Bu kitap, ülkemizdeki sebze – meyve ticaretine yönelik denetim süreçlerini, izlenebilirlik mekanizmalarını, bu kapsamda uygulanan idari yaptırımları ve güncel sorunları ele almaktadır. İçeriğinde çok sayıda yargı kararını da bulabileceğiniz bu eserde hukuki terimlerin yarattığı karmaşadan uzak, sade ve basit bir anlatım tarzı benimsenmiştir. Bu yönüyle, sektörde çalışan uzmanlar, akademisyenler ve hukukçuların yanı sıra, konuya hassasiyet gösteren herkesin ilgisine sunulmuş önemli bir kaynak niteliği göstermektedir.
Kitapla İlgili Kategoriler
Yorumlar