Oyun Teorisi Strateji Analizi İçin Yönetsel Bir Araç Dr. Hakan Karabacak  - Kitap

Oyun Teorisi

Strateji Analizi İçin Yönetsel Bir Araç

3. Baskı, 
Eylül 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
13x19
Sayfa:
440
Barkod:
9786257424066
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
210,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Oyun teorisi, yönetsel amaçlar doğrultusunda stratejik kararların analizini konu alan ve stratejik yönetimi destekleyen kapsamlı bir analiz ve modelleme aracıdır. Bu kitapla karar alıcılar, özellikle stratejik analiz ve strateji oluşturma aşamalarında oyun teorisinden nasıl yararlanabilecekleri konusunda bilgi sahibi olacaklardır.
Ülkemizde birçok üniversitede ders kitabı olarak tavsiye edilen bu kitap, gerek oyun teorisi dersi alan öğrenciler gerekse oyun teorisine ilgi duyan her kesimden okuyucu için bir ilk başvuru kaynağı olma niteliğine sahiptir.
Farklı disiplinlerde uygulanan oyun teorisini, geniş konu yelpazesiyle tanıtmayı amaçlayan kitabın yazımında üç temel ilke gözetilmiştir. Bu ilkeler geniş kapsam, sade anlatım ve örnek zenginliğidir. Kitabın içeriği, 100'den fazla oyun teorisi kitabı titizlikle incelenerek oluşturulmuştur. Kitabın anlaşılırlığını artırmak üzere çok sayıda örneğe ve günlük hayattan tasvirlere yer verilmiştir. Her bölümün sonunda temel tanım ve kavramlar özetlenmiştir. Kitabın sonunda ise, karşılaştığınız oyun teorisi terimlerini anlamanıza yardımcı olacak oyun teorisi sözlüğü yer almaktadır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Temel Kavramlar
.
Tam Bilgili Statik Oyunlar
.
Tam Bilgili Dinamik Oyunlar
.
Eksik Bilgili Statik Oyunlar
.
Eksik Bilgili Dinamik Oyunlar
.
Tekrarlanan Oyunlar
.
Sıfır Toplamlı Oyunlar
.
İhaleler
.
Koalisyon Oyunları
.
Pazarlık Oyunları
.
İngilizce – Türkçe Oyun Teorisi Sözlüğü
Kitapla İlgili Kategoriler
Yorumlar