Microsoft Access XP Osman Gürkan  - Kitap

Microsoft Access XP

4. Baskı, 
Mart 2008
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
421
Barkod:
9789758878161
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Baskısı tükenmiştir.
Kitabın Açıklaması
Access XP, Microsoft Office XP paketi içerisinde yer alan bir veritabanı programıdır. Bu kitap öncelikle okuyucuda bir veritabanı mantığı oluşturmaya; ardından Access programını detaylı bir şekilde tanıtıp kişisel ve kurumsal çözümlerde etkin bir şekilde kullanabilmeye; yeni bir veritabanı oluşturmaya, yönetmeye, çözümlemeye ve diğer programlarla birlikte Access'in etkin bir şekilde kullanımına yönelik yöntemler sunmaktadır.
Kitap temel olarak bir "Sipariş Takibi" veritabanı üzerine kurulmuştur. En alt seviyeden başlayarak bir sipariş takibi veritabanının oluşturulması, yönetilmesi, gerekli çözümlerin elde edilmesi ve sonuçların etkin kullanılması anlatılmakta, kullanımı örneklerle öğretilmektedir. Bunun yanı sıra alternatif yöntemler de anlatılarak okuyucunun kendi iş yapma yöntemini belirlemesi sağlanmıştır. Teknik terimler okuyucunun zorlanmadan anlayacağı şekilde kullanılmış, çok sayıda örnek uygulama ile okuyucunun pratik yapması ve konuları daha etkin bir şekilde öğrenmesi hedeflenmiştir.
Her düzeydeki Access kullanıcısı, veritabanları ile çalışmak zorunda olan kişiler ve ilgi duyanlar kitabın hedef kitlesini oluşturmaktadır. Yazarın ifadesi ile kitap, Access XP ilgili her şeyi kapsamaktadır.
Kitap baştan sona tam bir bütünlük içindedir. Çok fazla kavram karmaşası içine girmek yerine, güncel ve her düzeydeki bilgisayar kullanıcısının anlayabileceği şekilde uygulamalarla konular pekiştirilmiştir. Kitabın ilerleyen bölümlerinde önceki bölümlerde öğrenilen bilgiler, yapılan hatırlatmalarla okuyucunun hafızasında tazelenmiş ve bilgilerin kalıcı olarak yerleşmesi sağlanmıştır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Veritabanı Mantığını ve Access'ı Tanıma
.
Veritabanı Dosyası ile Çalışma
.
Tablo Oluşturma
.
Tablodaki Kayıtlar ile Çalışma
.
Tabloları İlişkilendirme
.
Sorgu Oluşturma ve Özelleştirme
.
Form Oluşturma
.
Özel Tablo ve Özet Grafikler Oluşturma
.
Raporlar Oluşturma
.
Web'de Verileri Yayınlama
.
Makrolar ile İşleri Otomatikleştirme
.
Denetim Panosu Oluşturma
Yorumlar