Microsoft Access 2010 Osman Gürkan  - Kitap

Microsoft Access 2010

1. Baskı, 
Ocak 2011
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
13x19
Sayfa:
400
Barkod:
9789758878772
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Baskısı tükenmiştir.
Kitabın Açıklaması
Access 2010, Microsoft Office 2010 paketi içerisinde yer alan bir veritabanı programıdır. Bu kitap öncelikle okuyucuda bir veritabanı mantığı oluşturmaya; ardından Access programını detaylı bir şekilde tanıtıp kişisel ve kurumsal çözümlerde etkin bir şekilde kullanabilmeye; yeni bir veritabanı oluşturmaya, yönetmeye, çözümlemeye ve diğer programlarla birlikte Access'in etkin bir şekilde kullanımına yönelik yöntemler sunmaktadır.
Kitap temel olarak bir "Sipariş Takibi" veritabanı üzerine kurulmuştur. En alt seviyeden başlayarak bir sipariş takibi veritabanının oluşturulması, yönetilmesi, gerekli çözümlerin elde edilmesi ve sonuçların etkin kullanılması anlatılmakta, kullanımı örneklerle öğretilmektedir. Bunun yanı sıra alternatif yöntemler de anlatılarak okuyucunun kendi iş yapma yöntemini belirlemesi sağlanmıştır. Teknik terimler okuyucunun zorlanmadan anlayacağı şekilde kullanılmış, çok sayıda örnek uygulama ile okuyucunun pratik yapması ve konuları daha etkin bir şekilde öğrenmesi hedeflenmiştir. Her düzeydeki Access kullanıcısı, veritabanları ile çalışmak zorunda olan kişiler ve ilgi duyanlar kitabın hedef kitlesini oluşturmaktadır.
Kitap baştan sona tam bir bütünlük içindedir. Çok fazla kavram karmaşası içine girmek yerine, güncel ve her düzeydeki bilgisayar kullanıcısının anlayabileceği şekilde uygulamalarla konular pekiştirilmiştir. Kitabın ilerleyen bölümlerinde önceki bölümlerde öğrenilen bilgiler, yapılan hatırlatmalarla okuyucunun hafızasında tazelenmiş ve bilgilerin kalıcı olarak yerleşmesi sağlanmıştır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Access 2010'a Giriş
.
Veritabanı Dokümanları ile Çalışmak
.
Tablo Oluşturmak
.
Tablodaki Kayıtlar ile Çalışmak
.
Tabloları İlişkilendirmek
.
Sorgular ile Çalışmak
.
Sorguları Özelleştirmek
.
Formlar ile Çalışmak
.
Alt Form Oluşturmak
.
Raporlar ile Çalışmak
.
Özet Tablo ve Özet Grafikler ile Çalışmak
.
Makrolar ile Çalışmak
Yorumlar