Kayıtdışı Ekonomi Dr. Arzu Neşe Bakkaloğlu  - Kitap

Kayıtdışı Ekonomi

1. Baskı, 
Ağustos 2023
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
94
Barkod:
9786256501119
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
120,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
‘Kayıtdışı Ekonomi' kitabında dünden bugüne ülkelerin mücadele ettiği önemli bir makroekonomik sorun olan kayıtdışı ekonomi kavramı tüm yönleri ile ele alınmakta ve detaylı şekilde incelenmektedir.
Okuyucuya söz konusu kavramı tüm yönleriyle aktarabilmek bakımından kayıtdışı ekonomi kavramının tanımına, özelliklerine, çeşitlerine, ortaya çıkış nedenleri ve yaratmış olduğu etkilere değinilmektedir. Akademik çalışmalara da referans olması hedeflenen kitapta kayıtdışı ekonominin ölçüm yöntemlerine de yer verilir iken, aynı zamanda yasadışı kazanç (karapara) kavramı ile kayıtdışı ekonomi ilişkisine açıklık getirilmektedir. Dünya'da ve Türkiye'de kayıtdışı ekonomi ve uygulanan politikaların da aktarıldığı kitapta, benzer çalışmalardan farklı olarak dijital teknolojiler ve dijitalleşen dünyanın kayıtdışı ekonomi üzerindeki muhtemel etkileri de değerlendirilmektedir.
Okuyucuya kısa ve özlü bir aktarım ile bilgi sunulması ve okuyucunun konu hakkındaki mevcut bilgilerinin arttırılması hedeflenmektedir.
Kitapla İlgili Kategoriler