Hukuk Köprüsü Dergisi Sayı:3  Rechtsbrücke Prof. Dr. Yener Ünver

Hukuk Köprüsü Dergisi Sayı:3 Rechtsbrücke

1. Baskı, 
Şubat 2013
Ürün Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
254
Barkod:
2146974113013
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
35,00
Stoktan hemen gönderilir.
Ürün Açıklaması
Özyeğin Üniversitesi Alman Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin yayın organı olan Rechtsbrücke/Hukuk Köprüsü'nün üçüncü sayısının yayınlanmasını müjdeliyoruz. Editörlüğünü Prof. Dr. Dr. h. c. Yener Ünver'in yaptığı bu derginin özelliği, Türkiye'de ilk defa aynı anda hem Türkçe hem Almanca dilinde yayınlar içermesidir.
Dergideki her bir makalenin karşılıklı olarak Türkçe ve Almanca dillerinde yayınlanmasının sebebi, derginin her iki ülke için bir köprü görevi görmesinden kaynaklanmaktadır. Tıp Hukuku, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Enerji Hukuku, Uluslararası Hukuk, Ticaret Hukuku ve İnsan Hakları alanında makaleler ve önemli yargı kararları, derginin yayınlanması ile birlikte Türk ve Alman hukukçuların hizmetine sunulmuştur.
Derginin bu sayısında yer alan makaleler şöyledir;
Ürün Konu Başlıkları
.
Menschenrechte, Gleichbehandlung, Diskriminierungsverbot zur Klärung der Begriffe, Prof. Dr. Dr. Paul TIEDEMANN
.
Grundlagen der Verfassungsbeschwerde nach deutschem Recht, Prof. Dr. Thomas PUHL
.
Die Zumutbarkeit bei Hilfspflichten im deutschen Strafrecht, Prof. Dr. Jan C. JOERDEN
.
Bewertung des Gesetzes über die Vermeidung von Gewalt und Ordnungslosigkeit im Sport, Prof. Dr. Dr. h. c. Yener ÜNVER – (Üb.: Kıvılcım BİLGEN)
.
Anerkennung und Vollstreckung der deutschen Scheidungsurteile nach türkischem Recht, Hilf. Doz. Dr. Necla ÖZTÜRK – (Üb.: Kıvılcım BİLGEN)
.
Alkohol im Straßenverkehr: Strafwürdiges Unrecht oder Exerzierfeld illegitimer Volkspädagogik?, Prof. Dr. Gunnar DUTTGE
.
Zur Problematik der Blutentnahme zwecks Feststellung der Fahruntüchtigkeit – Zugleich Eine Kritische Würdigung des Art. 75 tStPO aus deutscher Sicht, Rechtsanwältin: Sibel KILIÇARSLAN İSFEN
.
İnsan Hakları, Eşit Muamele, Ayrımcılık Yasağı Kavramlarının Açıklanması, Prof. Dr. Dr. Paul TIEDEMANN – (Çev.: Av. Esen MERAY–TÜMER)
.
Alman Hukukuna Göre Anayasa İtirazının Esasları, Prof. Dr. Thomas PUHL – (Çev.: Kerem ÖZ)
.
Alman Ceza Hukukunda Yardım Yükümlülüklerinin Beklenebilirliği, Prof. Dr. Jan C. JOERDEN – (Çev.: Prof. Dr. Dr. h. c. Yener ÜNVER)
.
Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Hakkında Kanun Hakkında Değerlendirmeler, Prof. Dr. Dr. h. c. Yener ÜNVER
.
Alman Mahkemeleri Tarafından Verilen Boşanma Kararlarının Türk Hukukuna Göre Tanınması ve Tenfizi, Yrd. Doç. Dr. Necla ÖZTÜRK
.
Trafikte Alkol: Cezalandırılması Gereken Bir Haksızlık mıdır? Yoksa Halk Pedagojisinin Yasal Olmayan Bir Eğitim Alanı mıdır?, Prof. Dr. Gunnar DUTTGE – (Çev.: Arş. Gör. Serkan MERAKLI)
.
Güvenli Araç Sürme Yeteneğinin Kaybının Tespiti Bağlamında Kan Örneği Alınması – CMK md. 75'e Alman Hukuku Açısından Eleştirel Bir Yaklaşım, Av. Sibel KILIÇARSLAN İSFEN