Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışma Kitabı Doç. Dr. Sinan Okur  - Kitap

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışma Kitabı

2. Baskı, 
Kasım 2023
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
17x25
Sayfa:
527
Barkod:
9786052645420
Kapak Türü:
Ciltli
Fiyatı:
550,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Eser, daha önce yayımlanan "Borçlar Hukuku Pratik Çalışma Çözüm Metodu ve Örnek Çözümler" isimli eserin, yalnızca pratik çalışmalara hasredilen ikinci bölümünün ciddi bir değişiklik yapılmaksızın yeniden yayımlanmasından ibarettir. Söz konusu eserdeki, pratik çalışma çözüm metoduna ilişkin giriş bölümünün hacmi, yapılan eklemeler sebebiyle, anılan bölümün ilk şekline nazaran bir hayli arttığı için, söz konusu bölüm müstakil bir bilimsel eser olarak "Türk Medeni ve Borçlar Hukukunda Metot" adıyla 2022 yılında yayımlandı.
Bu eser ise bahsedilen giriş bölümünü somutlaştıran ve örneklendiren, pratik çalışmaların yeniden yayımlanmasından ibarettir. Pek çoğu derslerde çözülen veya sınavda sorulan bu pratik çalışmalar, "Türk Medeni ve Borçlar Hukukunda Metot" isimli eserde çizilen teorik çerçevenin ve talep metodunun, nasıl uygulanacağını göstermektedir. Bahsi geçen pratik çalışma çözümlerinin yeniden yayımlanmasında kural olarak ilk yayımlanış biçimine sadık kalınmakla beraber eserin kaynakçası yeniden düzenlenmiştir.
Çalışmadaki bir diğer yenilik ise her biri yaşanmış olay veya mahkeme kararlarından esinlenen ve çözümü öğrenciye bırakılmış yeni olayların, çalışmanın bu basısına dahil edilmiş olmasıdır. Çözümü verilmeyen olayların akabinde öğrenciye kendi çözümünü oluşturması için belli bir sayfa aralığı boş bırakılmış; böylece öğrencinin kendi çözüm şemasına ilişkin notlarını ilgili yere yazmasına imkân sağlanmıştır.