THEMIS – Vergi Hukuku Soru Kitabı Aybars Taşkıran, Caner Kaya, Uğur Değirmenci  - Kitap

THEMIS – Vergi Hukuku Soru Kitabı

1. Baskı, 
Ağustos 2020
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
13x19
Sayfa:
791
Barkod:
9789750261480
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Kitabın Fiyatı:
495,00
İndirimli (%81):
95,00
Stoktan hemen gönderilir.
Kitabın Açıklaması
Ben soru çözerken daha iyi öğreniyorum diyorsanız bu kitap tam sizin için!
Kurum sınavlarındaki benzersiz başarısı nedeniyle 16 yılda yüzbinlerce adayın tercih ettiği THEMIS Dizisi yeni yayınlamaya başladığı Soru Kitaplarıyla öğrendiklerinizi kalıcı hale getirmeyi hedefliyor.
Vergi Hukuku Soru Kitabı'n da Vergi mevzuatımız tüm yönleriyle incelenmiş ve vergi mevzuatının teknik yönü ve kendine özgü dili olabildiğince açık ve günümüz Türkçesine uygun şekilde anlatılmaya çalışılmıştır Kitap ÖSYM'nin sınav formatına uygun, yeni nesil sorularla işlemekte ve sizi sınavda karşılaşacağınız soru tiplerine hazırlamayı amaçlamaktadır. Kitapta tamamı çözümlü 1000'den fazla soruya yer verilmiştir. Çözümler çok kısa, basit cümlelerle geçiştirilmemiş, ihtiyaç olan yerlerde neredeyse konu anlatımı kitabındaki kadar detaya girilmiştir.
Sınava hazırlanırken vaktinizin oldukça sınırlı olduğu dikkate alınarak, her bir bölümdeki soru sayısı sınavlardaki konuların ağırlığına göre titizlikle ayarlanmıştır. Kitaptaki sorular sınav müfredatına uyumlu hazırlandığı ve önceki kurum sınavlarında çıkan soru tiplerinden oluşturulduğu için, gireceğiniz sınavlarda çok benzerlerinin (hatta belki de aynısının) karşınıza çıkması hiç şaşırtıcı olmayacaktır.
Bu kitapla pekiştireceğiniz vergi hukuku bilgisiyle KPSS, İdari Yargı Hâkimliği, Sayıştay Denetçi Yardımcılığı, Gelir Uzmanlığı Giriş ve Yeterlik Sınavlarına hazırlananlar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki diğer kurum içi yükselme sınavlarında ciddi sayıda vergi hukuku sorusu çözebilirsiniz.
Sınavınız da başarılar dileriz. :)
Kitabın Konu Başlıkları
.
İdari Hâkimlik
.
KPSS
.
Vergi Müfettişliği
.
Gelir Uzmanlığı
.
Sayıştay
.
Kurum Sınavları
.
Güncel, Öğretici ve Yalın Bilgiler
.
Çıkmış ve Çıkması Olası Soruları Vurgulayan Notlar
.
Benzer Kavram ve Kurumları Karşılaştıran Tablo ve Açıklamalar
.
Kavramayı Kolaylaştıran Örnekler