Ağ Yöneticiliğinin Temelleri
 CCNA 200–125 Sınavı Hazırlık Rehberi Cemal Taner  - Kitap

Ağ Yöneticiliğinin Temelleri

CCNA 200–125 Sınavı Hazırlık Rehberi

1. Baskı, 
Nisan 2023
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
288
Barkod:
9786059129794
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Yayınevi:
Fiyatı:
210,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Eskiden ağ (network) deyince birkaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan oluşan bir yapı aklımıza gelirdi. Bugün ise IoT (Internet of Things); yani Nesnelerin İnternet'i kavramı karşımıza çıkıyor. Nedir IoT? Evimizdeki kombiden kahve makinesine kadar birçok şeyin ağın bir parçası olduğunu, birbirleri ile haberleştiklerini ve İnternet'e bağlandıklarını görüyoruz. Önceden, evimizde sadece masa üstü bir bilgisayar, çevirmeli bağlantı ile İnternet'e bağlanırken, bugün laptoptan tablete, cep telefonundan diğer mobil cihazlara kadar sadece bir kişinin evinde 10'a yakın İnternet'e bağlanan cihaz olabiliyor. Bunların anlamı nedir? Network büyüyor ve büyüyecek ve bu alanda daha fazla iş imkânı ortaya çıkacak.
Bilişim alanında iş arayanların karşılaştıkları sorunlardan biri de çeşitli markalara ait sertifikalara sahip olma zorunluluğudur. İş arayan kişiler, bu sertifikaları alabilmek için eğitim kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.
İşte bu nedenlerle bu kitap ağ teknolojileri alanında çalışan veya çalışmak isteyenlerin ihtiyacına cevap vermeyi amaçlarken diğer taraftan da Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde okutulan Ağ yöneticiliği ile ilgili dersler için bir temel oluşturacaktır. Bu kitap aynı zamanda CCNA 200-125 sınavı için bir rehber olma özelliği de taşıyor. Kitap ayrıca eğitim videolarıyla desteklenmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)
Kitabın Konu Başlıkları
.
Büyüklükte Ağ Uygulaması
.
Ağ Cihazlarının Yönetimi Ve Güvenliği
.
Basit Bir Ağ Oluşturmak
.
Orta Ölçeklenebilir Orta Büyüklükte Ağların Uygulanması
.
Sorun Giderme Araçlarını Kullanma
.
Ipv6'ya Giriş
.
Dinamik Yönlendirme Protokolleri
.
Geniş Alan Ağları (Wan)
.
Gelişmiş Ağ Cihazı Yönetimi ve Güvenliği
Yorumlar