Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Görsel Sanatlar Eğitiminde
Özel Öğretim Yöntemleri
Mart 2017 / 1. Baskı / 226 Syf.
Fiyatı: 37.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Özel Öğretim Yöntemleri (Resim–İş Eğitimi) I–II, Resim–İş (Görsel Sanatlar) öğretmeni yetiştiren Eğitim Fakültelerinin Resim–İş Eğitimi Anabilim Dalı müfredat programında yer alan iki yarıyıllık zorunlu bir derstir. Özel Öğretim Yöntemleri I–II dersleri için hazırlanan bu kitap, YÖK müfredatına uygun olarak her iki yarıyıl programındaki konuları içermektedir.

Kitabın Birinci Bölümünde Özel Öğretim Yöntemleri I ve II’nin Ders Öğretim Programları, İkinci Bölümünde Görsel Sanatlar (Resim–İş) Eğitimine Giriş, Üçüncü Bölümünde Görsel Sanatlar (Resim–İş) Öğretiminde Temel Konular, Dördüncü Bölümünde Çok Alanlı Görsel Sanatlar Eğitimi Yöntemi, Beşinci Bölümünde Sanat Öğretiminde Kuram ve Yöntemler ile Sınıf Yönetimi, Altıncı Bölümünde ise, Görsel Sanatlar Dersliği, Öğretim Araç ve Gereçleri konuları yer almaktadır.

Kitap Çok Alanlı Görsel Sanatlar Eğitimi (ÇAGSEY) anlayışı ile hazırlanan YÖK müfredatının uygulanmasını kolaylaştıracak nitelikte hazırlanmıştır. Bu çerçevede öğretmen adayları ile görevde olan öğretmenlerin ÇAGSEY’e göre ders planı ve günlük plan hazırlama, ölçme ve değerlendirme yöntemleri, okul öncesi, ilk ve orta öğretim görsel sanatlar derslerinde eğitim durumları ile sınıf yönetimi ve öğretmenlik uygulamasına ilişkin temel bilgiler de dersin kapsamındadır. Ayrıca bu kitap; görsel sanatlar eğitiminde çoklu zekâ kuramı ve oluşturmacı yaklaşımlar ile çok kültürlü ve kültürler arası bilgilenmeleri de içermektedir.

Görsel Sanatlar Eğitiminde Özel Öğretim Yöntemleri (Resim–İş Eğitimi) I–II kitabı içerdiği konular ve yer verilen formlarla, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri Resim İş Eğitim Anabilim Dallarında okutulmakta olan Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması derslerine de kaynaklık etmekte ve kuramsal alt yapı oluşturmaktadır.

Konu Başlıkları
Ders Öğretim Programları
Görsel Sanatlar (Resim – İş) Eğitimine Giriş
Görsel Sanatlar Öğretiminde Temel Alanlar
Çok Alanlı Görsel Sanatlar Eğitimi Yöntemi
Görsel Sanatlar Eğitimi Yöntemleri ve Uygulama Becerileri
Görsel Sanat Eğitiminde Sınıf Yönetimi ve Öğretmenlik Uygulaması
Barkod: 9786054282432
Yayın Tarihi: Mart 2017
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 226
Yayınevi: Pegem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020