Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Kitle Fonlaması
Paya Dayalı Modelde Başarı Faktörleri
Haziran 2020 / 1. Baskı / 216 Syf.
Fiyatı: 30.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu kitap; dünyada yeni bir finansman yöntemi olarak hızla gelişmekte olan kitle fonlamasını her yönüyle ele almakta ve çeşitli ülkelerdeki çalışmalarda ödüle ve paya dayalı kitle fonlaması modelleri için tespit edilmiş başarı faktörlerini kalite sinyalleri ve diğer faktörler şeklinde sınıflandırırken, paya dayalı modelde gerçekleştirilen ampirik bir çalışmanın sonuçları ışığında da kampanya başarısına ulaşmak isteyenler için çeşitli öneriler sunmaktadır.

Kitle fonlamasında girişimciler, projelerini dijital platformlar vasıtasıyla tanıtarak çok sayıda bireyden finansman sağlayabilmektedirler. Yöntem sayesinde yeni girişimlerin risk sermayesine ulaşmaları öncesindeki fonlama açığı kapatılabilmekte ve böylelikle girişimciler için projelerini gerçekleştirmek hayal olmaktan çıkmaktadır.

Dünyanın her alanda dijitalleşme ihtiyacında olduğu ve ekonomik gelişmişlik için yenilikçi ve sürdürülebilir girişimcilik konularının çokça tartışıldığı bu dönemde startuplara ve KOBİ'lere fon sağlayabilecek paya ve borçlanmaya dayalı modellerin de ülkemizde mevzuat değişiklikleriyle hayata geçirilmiş olması çok önemli bir gelişmedir.

Öte yandan girişimciliğin finansmanındaki bilgi asimetrisi probleminin paya dayalı modelde kampanya başarısı önündeki en önemli engel olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle bilgi asimetrisini azaltan kalite sinyallerinin ve diğer başarı faktörlerinin bilinmesi girişimciler açısından olduğu kadar paya dayalı modelin ülkemizde gelişebilmesi açısından da oldukça büyük önem arz etmektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9786257932431
Yayın Tarihi: Haziran 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 216
Yayınevi: Nobel Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020