Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İlkokula Hazırlık ve İlköğretim Programları
 (Editör)
Ocak 2013 / 1. Baskı / 251 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Çocukları ilkokula hazırlamak, onların tüm gelişim alanlarını des¬tekleyerek ilkokula uyum sağlamalarını kolaylaştıracak ve bu kademedeki bilgi, beceri ve deneyimler için hazır olmalarını sağlayacak çalışmaları içerir. Bu çalışmaların amacına ulaşabilmesi için okul öncesi öğretmenlerinin ve bu konuda onlara destek olacak olan ailelerin ilkokula hazırlık ve bu süreçte yapılacak çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte ilkokulda görev yapan sınıf öğretmenleri de okul öncesi dönemdeki çocukların ilkokula hazırlık sürecindeki gelişimlerinden haberdar olmalıdırlar. Bu durum, çocukların okul öncesi ve ilkokul arasındaki geçişlerinin sorunsuz bir şekilde sağlanması ve iki eğitim kademesinde yapılan çalışmaların birbirini desteklemesi açısından oldukça önemlidir. Bu gerekçelerden yola çıkarak hazırlanan bu kitabın, okul öncesi dönemdeki çocukları ilkokula hazırlama ve onların ilkokula uyumlarını sağlama konusunda okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine, öğretmen adaylarına ve ailelere yol göstereceği düşünülmektedir.

Kitapta, okul öncesi dönemdeki çocukları ilkokula hazırlama süreciyle ilgili gerekli bilgilere ve yapılması gereken çalışmalara yönelik bölümlere yer verilmiştir. Bölümlerin belirlenmesinde okul öncesi ve ilkokul kademelerinde yaşanan güncel gelişmeler dikkate alınmıştır. Bu bağlamda kitap, 2012 yılında hazırlanan yeni okul öncesi eğitim programına ve aynı yıl ilkokul kademesinde gerçekleşen değişikliklere uygun olarak hazırlanmıştır.

Barkod: 9786054757077
Yayın Tarihi: Ocak 2013
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 251
Yayınevi: Eğiten Kitap Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020