Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İdare ve Personel Yönüyle
Sağlık Hizmetlerinden Kaynaklanan Sorumluluk
Ocak 2020 / 1. Baskı / 616 Syf.
Fiyatı: 90.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu çalışmada, başta Danıştay olmak üzere, yüksek yargı mercilerinin kararları bütün olarak ele alınmış, sağlık hizmetlerinin kendine özgü sorumluluk rejimi ortaya konulmuş. Sorumluluğun esaslarının hekim ve hizmet perspektifinden, tümevarım yoluyla incelendiği bu çalışmada, sağlık hizmetlerine ilişkin uyuşmazlıklar bakımından sorumluluğunun ortaya çıkışından, zararın tazminine kadarki süreç bir bütün halinde sunulmuş. Ayrıca, sağlık hizmetlerinin teşkilatlanması ve sorumluluk hukuku bakımından ülkemizin model aldığı Fransız hukukunun, ulusal hukukumuzdaki tartışmalı konular ile uygulamadaki eksikliklerin giderilmesi bakımından yol gösterici olacağı düşüncesiyle, Fransız uygulaması Conseil d'Etat içtihadı ve öğreti yönüyle çalışmanın neredeyse bütününde karşılaştırmalı olarak incelenmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesinden Kaynaklanan Sorumluluğun Temelleri
İdarenin Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesinden Kaynaklanan Sorumluluğunun Koşulları
Barkod: 9789752449862
Yayın Tarihi: Ocak 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 616
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020

 


×
Değerli Okuyucularımız,
Ülkemizde hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Çağlayan, Kartal ve BAM Adliyesi Şubelerimizin faaliyetleri 23 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulmuştur.
Kitap ihtiyacınızı karşılayabilmek için İstanbul Şişli ve Ankara Strazburg Cad. Şubelerimiz Salı ve Perşembe günleri saat 9:00 – 17:00 arasında hizmet vermeye devam edecektir.
Ayrıca web sitemizden vereceğiniz siparişleriniz aksamadan gönderilmeye devam edecektir.
Bu sıkıntılı süreci kısa sürede atlatmasını ve hastalığa yakalanan herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.