Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Okul Öncesi Eğitim Planlarım
Ocak 2012 / 1. Baskı / 168 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Milli Eğitim Bakanlığı Okulöncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü ve üniversite öğretim elemanlarından oluşan bir komisyonun çalışması sonucunda, 2002 yılında yeni bir Okul Öncesi Eğitim Programı hazırlanmıştır. Bu programın temel özelliği; Okul öncesinde, eğitimin konu merkezli program olmaktan çıkarılması ve çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak belirlenmiş, hedefler ve kazanılması beklenen davranışlar doğrultusunda hazırlanan, eğitim durumlarının uygulanmasını öngörmesidir.

2002–2003 eğitim–öğretim yılından bu yana uygulanan program, uzmanlardan ve uygulamacılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda yeniden gözden geçirilmiştir. Yeniden gözden geçirilerek hazırlanan programın oluşturulması için farklı ülkelerdeki okul öncesi eğitim programları analiz edilerek elde edilen veriler, toplumumuzun yapısı ve kültürel değerleri, çocuklarımızın özellikleri dikkate alınarak bütünleştirilmiştir.

Geliştirilen ve değiştirilen programda 2002 programındaki temel yapıya bağlı kalınarak amaçlar ve kazanımlara yer verilmiştir. (Konu ile ilgili geniş bilgi için MEB Okul öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Okul Öncesi Eğitim Program kitabına bakınız).

Bu kitap yeni geliştirilen program çerçevesinde tekrar gözden geçirilmiş ve gerekli değişiklikler yapılarak değerli eğitimci adaylarının hizmetine sunulmuştur.

Barkod: 9786054515257
Yayın Tarihi: Ocak 2012
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 168
Yayınevi: Maya Akademi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020