Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Viyana Satım Antlaşması (CISG)
Ocak 2020 / 1. Baskı / 474 Syf.
Fiyatı: 110.00 TL
Temin süresi 2-3 gündür.
 
Sepete Ekle
   

Viyana Satım Antlaşmasını tanıtmak ve önemini kavratarak uygulanmasını sağlamak amacıyla, ülkemizin Antlaşmayı kabul ettiği yıl olan 2010 yılından 2018 yılına kadar, bu konuya ilişkin olarak Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, Özel Hukuk Anabilim Dalında bir doktora dersi verdim. Karşılaştırmalı olarak yapılan bu derste CISG hükümleri, Türk Borçlar Kanunu satış sözleşmesi hükümleri ile karşılaştırmalı olarak incelenmiş ve farklı uygulama örnekleri ayrıntılı olarak derste tartışılmıştır. Farklı konular öğrenciler tarafından ödev olarak hazırlanıp sunulmakla birlikte, her konu için ayrıca öğrenciler arasından bir tartışmacı seçilip hazırlanan yazılı ödevin ve sunumun tartışmacı tarafından değerlendirmesi yapılarak, gerekli görülen konulara ilişkin farklı görüş ve kararlar getirilmiş, dersin sonunda tüm sınıfın hazırlanarak katıldığı, keyifli ama öğretici bir tartışma ortamı yaratılmıştır. Derslerde sadece satış sözleşmesi ile de sınırlı kalınmayarak borçlar hukukunun genel hükümleri de dâhil birçok konusu değerlendirilmiş ve özellikle Alman hukukundaki son gelişmeler ile Anglo-Sakson hukukunun ilgili bazı konuları incelenmiştir. Her yıl bir dönem olarak verilen ders, başta medeni hukukçular olmak üzere, özel hukuk alanında doktora yapan birçok öğrencinin ilgisini çekmiş ve bazen ders süresini aşan, saatlerce süren tartışmaların olduğu, akademik bir ortama dönüşmüştür.

Her bir yazar kendi bölümünü yazmakla birlikte, tüm sınıfın dersler sırasında getirdiği eleştiri ve katkılarla her bir bölüm yeniden kaleme alınmıştır, başka bir ifade ile sadece ödevler birleştirilmemiş, her yazar kendi bölümünü kitap formatına uygun olarak ve yapılan katkı ile eleştirileri de dikkate alarak yeniden yazmıştır. Her bölümün sonuna ayrı bir kaynakça eklenmek suretiyle o konu ile ilgilenenlere de kolaylık sağlanmak istenmiştir.

Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal

Barkod: 9786050505139
Yayın Tarihi: Ocak 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 474
Yayınevi: Yetkin Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021