Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
T.C Milli Eğitim Bakanlığı
Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı
Seçme Sınavlarına Hazırlık El Kitabı
Eylül 2011 / 1. Baskı / 896 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumları yöneticiliklerini ikinci görev olarak yürüteceklerin belirlenmesine ilişkin usul ve esaslar “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik” ile belirlenmiştir. Bu Yönetmelikte eğitim kurumu müdür ve müdür yardımcılıklarına atanacakların belirlenmesi için seçme sınavı yapılacağı hüküm altına alınmıştır.

Bu sınava yönelik olarak kaynak kitap gereksinimi ortaya çıkmış olup, bu gereksinimi karşılamak üzere, eğitim bilimleri ve diğer birçok alanda nitelikli ürünlerin ortaya çıkmasında öncülük eden yayınevimiz, EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜR YARDIMCILIĞI SEÇME SINAVLARINA HAZIRLIK EL KİTABI’nı hazırlamıştır.

13 / 08 / 2009 tarih ve 27318 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelikte yer alan müdür yardımcılığı için öngörülen sınav konuları ve ağırlıklarına uygun olarak geliştirilen bu kitapta sırasıyla;
a) Türkçe–dil bilgisi (%10),
b) Resmî yazışma kuralları: (% 5),
c) Atatürk İlkeleri ve Türk İnkılâp Tarihi ve Ulusal Güvenlik (% 10),
1) T.C. Anayasası; (Toplam %9),
2) Genel Esaslar: %3,
3) Temel Hak ve Ödevler:%3,
4) Cumhuriyetin Temel Organları:%3,
d) Genel Kültür (% 6),
e) 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanun, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu dâhil görevin gerektirdiği diğer temel mevzuat % 60.
Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorulara ve Deneme Sınavlarına
yer verilmiştir.

Kitabın içeriği; ilgili yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış ve içerik buna göre titiz çalışmalar sonucunda oluşturulmuştur:

Kitabımızın, bu sınavlara hazırlanacak olan eğitimcilerimize yararlı olmasını ve sınavlardaki başarılarına katkı getirmesini diliyoruz.

Barkod: 9786054282043
Yayın Tarihi: Eylül 2011
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 19x27
Sayfa Sayısı: 896
Yayınevi: Pegem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020