Okuryazar mıyım? Doç. Dr. Mehtap Özden  - Kitap

Okuryazar mıyım?

1. Baskı, 
Eylül 2022
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
264
Barkod:
9786051707464
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
245,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Okuryazar mıyım kitabı, bilim ve teknolojinin tarihin gidişatına yaptığı etkiden yola çıkarak yeniden tanımlanan okuryazarlık kavramına açıklık getirmek ve farkındalık oluşturmak için yazıldı. Kitap, bilim ve teknolojinin insan hayatına ve dolayısıyla eğitime getirdiği değişim ve gelişmelerin sonucu olarak ortaya çıkan okuryazarlıklara değinmektedir. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı ancak ulaşılan bilginin doğruluğunun, güvenirliğinin ve güncelliğinin anlaşılmasının güçleştiği günümüz dünyasında, Okuryazar mıyım kitabı okurların farkındalık sahibi olmasına katkı sağlayacaktır.
21.Yüzyıl hayatın her alanında temel ihtiyaçların ve kavramların değiştiği, yeni değerlerin ortaya çıktığı, uzmanlaşmanın arttığı ve yeni uzmanlık alanlarının insan hayatına dâhil olduğu bir dönem olarak yaşanmaktadır. Uzmanlaşmanın artması ve yeni uzmanlık alanlarının ortaya çıkması okuryazarlık türlerini de artırmıştır. Okuryazar mıyım kitabı daha çok eğitim alanında ortaya çıkan okuryazarlıklardan oluşmaktadır.
Akıcı bir dille ve alanında uzman kişilerce hazırlanan bu kitap, okuryazarlıklar hakkında öğrencilere, akademisyenlere, öğretmenlere ve konu ile ilgilenen herkese değişen okuryazarlık kavramı ile okuryazarlıkları anlama ve görme olanağı sunmaktadır.
Yorumlar