Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Şirketler Muhasebesi
Mayıs 2020 / 1. Baskı / 312 Syf.
Fiyatı: 38.50 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Avrupa birliğine giriş süreci kapsamında mevzuatlarda meydana gelen değişikliklerin takibinin yapılması ve mevzuatlara göre şirketler muhasebesi verilerinin güncellenmesi de doğru bilgiye ulaşılması açısından önemlidir. Şirketler muhasebesinin yeni TTK, MBS, TMS ve UFRS açılarından güncellenerek eğitim alacak öğrencilere sunulması bu kitabın hazırlanmasını gerekli kılmış.

Kitap 13 bölümden oluşmaktadır. Şirketler muhasebesi müfredatı içerisinde yer alan ve Borçlar Hukukuna göre tanım bulan Adi Şirketler ile TTK 'da Ticaret Şirketleri adı altında toplanan Şahıs ve Sermaye şirketleri ve bunların yanında ülkemizde farklı kanunlara göre kurulan diğer şirketlere ait bilgiler ve bu bilgilere göre muhasebeleştirme konuları yer almaktadır. Konunun dahi iyi anlaşılabilmesi amacı ile örnek uygulama sayısı artırılmış, sayfa sayısından tasarruf sağlamak adına karekod sistemi ile cevap anahtarı sunulmuştur. Kitap içerisinde okuyucunun kendisini sınamak için önce kendi çözeceği örnek uygulamaların cevabını görebilmesi için cep telefonuna karekod okuyucu programı indirmesi ve karekodu okutması yeterlidir.

Kitabın yazım aşamasında özellikle mevzuat ve mevzuat madde numaraları belirtilerek gidilmiş, verilen bilgiden daha fazlasına ihtiyaç duyacak okuyucular için izleyecekleri yolun çizilerek daha fazla kaynağa ulaşmaları ve bilgi genişliğinin yaratılması amaçlanmış.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Şirketler Muhasebesine Giriş ve Temel Kavramlar
Adi Şirketler (Adi Ortaklıklar)
Kollektif Şirketler
Komandit Şirketler
Şahıs Şirketlerinde Tasfiye
Şahıs Şirketlerinde Birleşme–Devir ve Tür Değiştirme
Anonim Şirketler
Limited Şirketler
Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler
Sermaye Şirketlerinde Tasfiye
Sermaye Şirketlerinde Birleşme–Devir ve Tür Değiştirme
Türkiye'deki Diğer Şirket Türleri
Kooperatifler
Barkod: 9786257090148
Yayın Tarihi: Mayıs 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 312
Yayınevi: Ekin Basım Yayın
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021