Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Muhasebe Paket Programlarının Ön Muhasebe ve Muhasebe Olarak Karşılaştırılması
Mart 2020 / 1. Baskı / 86 Syf.
Fiyatı: 20.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Çalışma kapsamında şirketlerin muhasebe ve finans departmanları ile serbest muhasebeci mali müşavir bürolarında kullanılmakta olan muhasebe paket programlarının teknik, ön muhasebe ve genel muhasebe özellikleri açısından karşılaştırması yapılarak, farklılıklarının ortaya konulması amaçlanmış. Yine çalışma kapsamında muhasebe meslek mensupları tarafından en çok tercih edilen muhasebe paket programlarının ve işletmelerin faaliyet alanlarına göre en çok tercih ettikleri programların hangileri olduğu bilgilerine ulaşılmaya çalışılmış.

Araştırma verilerinin elde edilmesinde yüz yüze anket yöntemi kullanılmış. Verilerin analizinde SPSS 22.0 programı kullanılmış. Frekans analizi, ki kare analizi ve tek yönlü varyans analizinin kullanıldığı çalışmada, kullanılan muhasebe yazılımlarının seçiminde finansal muhasebe özelliklerine göre anlamlı farklılıklar olduğu, teknik özelliklerine ve ön muhasebe özelliklerine göre anlamlı farklılıkların olmadığı sonucuna ulaşılmış. Ayrıca muhasebe meslek mensuplarının en çok tercih ettikleri program LOGO programı olurken, işletme faaliyetler alanları açısından üretim işletmelerinde SAP, ticaret ve hizmet işletmelerinde LOGO, serbest muhasebeci ve mali müşavirlik bürolarında ise LUCA programlan en çok tercih edilen programlar olmuş.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
İşletme ve Muhasebe
Bilgisayarlı Muhasebe
Muhasebe Paket Programlarının Ön Muhasebe ve Muhasebe Olarak Karşılaştırılması: Gebze Örneği
Barkod: 9786257983860
Yayın Tarihi: Mart 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 86
Yayınevi: Ekin Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020