Etkinlik Örnekleri ile Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Bilimler: Tarih – Coğrafya – Ekonomi Prof. Dr. Fatma Tezel Şahin, Dr. Öğr. Üyesi Semiha Yüksek Usta  - Kitap
Etkinlik Örnekleri ile

Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Bilimler: Tarih – Coğrafya – Ekonomi

1. Baskı, 
Haziran 2020
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
16x24
Sayfa:
0
Barkod:
9786254023378
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
154,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Kitabın Açıklaması
Kitap, erken çocukluk dönemi için yaş faktörü sebebiyle mesafeli durulan sosyal bilimler (tarih, coğrafya ve ekonomi) alanının tam da bu yaş grubu için neden uygun olduğunu yalın bir içerik bilgisi ile anlatıyor.
Okuyucuya, çocukların ailelerini bir market alışverişinde gözlemlediklerinde aslında ekonomi; navigasyon gibi bir konumlandırma aracını kullanırken veya adres sorarken gözlemlediklerinde coğrafya; ailesinin eski bir fotoğrafında onların da çocuk olduğunu gördüklerinde ise tarih ile karşılaşmış olduğunu ve bunların ne kadar da hayatın içinde olduğunu gösteriyor.
Erken çocukluk döneminde etkili tarih, coğrafya ve ekonomi çalışmaları yapabilmek için eğitim ortamlarının düzenlenmesinden eğitim materyallerinin seçimine, uygulanabilir etkinlik örneklerinden aile katılım önerilerine geniş bir yelpazede okul öncesi öğretmenlerine, sınıf öğretmenlerine, sosyal bilgiler öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına, ayrıca anne babalara farklı bir kaynak sağlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Yorumlar