Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İş Kazası ve Meslek Hastalığı
Nisan 2020 / 1. Baskı / 1594 Syf. / Ciltli
Fiyatı: 295.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Yargıtay 21. Hukuk Dairesi, işbölümü gereği Sosyal Güvenlik Hukukuna ilişkin davaların yanı sıra, iş kazalarından ve meslek hastalıklarından kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalarını da temyiz merci olarak incelemekte ve bu konuda oluşturduğu içtihatlarda koyduğu ilkelerle uygulamaya yön vermektedir.

Ne yazık ki, ülkemizde gerçekleşen iş kazaları ve meslek hastalıkları dünya sıralamasında üst sıralardadır. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği hukuku son derece önemli bir hale gelmiştir.

Nitekim günümüzde gelişen sanayi ve teknoloji karşısında insan yaşamının kutsallığı çerçevesinde işverenin, iş yerinde işçilerin sağlığını ve iş güvenliğini sağlamak için gerekli olanı yapmak ve bu husustaki şartları sağlamak ve araçları noksansız bulundurmakla yükümlü olduğu 4857 sayılı İş Kanununun 77. maddesinin açık buyruğu iken, İş Kanununun 77. ve devamı bir kısım maddeler 30.06.2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 37. maddesiyle yürürlükten kaldırılmış olup, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, işverenin sağlık ve güvenlik önlemlerini alma yükümlülüğünü daha çağdaş ve ayrıntılı bir biçimde düzenlemiştir.

Bu çerçeveden hareketle, İş Kazası ve Meslek Hastalığı adlı bu kitap da, Yargıtay 21. Hukuk Dairesinin iş kazası ve meslek hastalığının tespiti ve uygulamada karşılaşılan sorunlara ilişkin açıklama ve uygulamaya dair kararları bulunmaktadır.

(Önsözden)

Barkod: 9786050505481
Yayın Tarihi: Nisan 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 17x25
Sayfa Sayısı: 1594
Yayınevi: Yetkin Yayınları
Kapak Türü: Ciltli
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020