Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Eğitim Programı Modelleri
Mart 2015 / 1. Baskı / 140 Syf.
Fiyatı: 29.50 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu çalışma; eğitim programları, öğretim, eğitim yönetimi, teftişi, planlaması, ekonomisi ve öğretmen eğitimi alanlarında çalışan akademisyen, öğrenci, öğretmen ve yöneticiler için yazılmıştır.

Kitabı oluşturan makaleler, son yıllarda eğitim programları ve öğretim alanında ortaya çıkan güncel eğilim ve tartışmaları yansıtmaktadır. Güncellik ve uygunluk süzgeçleriyle seçilen makaleler ihtilaflı olacak şekilde kaleme alınmış, okuyucunun genel olarak eğitimi ve eğitim programlarını etkileyen önemli fikirlere ulaşması sağlanarak, eleştirel düşünmesi teşvik edilmiştir. Eğitim programlarının felsefe, öğrenme, öğretme, denetim ve siyasetle ilişkisine dair derinlemesine tartışmalar, güncel çatışmalar ve eğilimler ABD ekseninde ele alınmaktadır. Bununla birlikte kitaptaki birçok bölümün hem Türkiye’deki eğitim sorunları ve tartışmaları hem de uluslararası eğitim meseleleri açısından oldukça önemli bir kaynak olabileceği düşünülmektedir. Altı kısımdan ve 35 bölümden oluşan kitapta, her bölüm bir dizi odaklanma sorusuyla başlamakta ve çeşitli tartışma sorularıyla bitmektedir.

Eğitim programlarıyla ilgili güncel tartışmaların iki farklı bakış açısını sunmaya çalışan artı-eksi tabloları ve problemli örnek olaylar da her kısmın sonunda verilmektedir. Güncel ve çekişmeli konuları içermesi bakımından, kitabın Türkiye’de eğitim bilimleri alanında çalışan, eğitim gören ve eğitim sorunlarına ilgisi olan herkese, özellikle de lisansüstü eğitim programlarına önemli katkılar sunabileceği öngörülmektedir.

Barkod: 9786055176907
Yayın Tarihi: Mart 2015
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 140
Yayınevi: Eğitim Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020