Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Kira Sözleşmelerinden Kaynaklanan Davalar
Şubat 2019 / 1. Baskı / 1342 Syf. / Ciltli
Fiyatı: 235.00 TL
24 saatte kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Kira sözleşmesi 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 4.bölümünün 299 ila 356.maddelerinde düzenlenmiş. Kiracı ve kiralayanın hak ve yükümlülüklerinin tam olarak anlaşılabilmesi bu kitapta kira hukuku ile ilgili bütün maddeler sırası ile incelenmiş. Maddelerle ilgili açıklamalar sonrası özeti de yapılmak suretiyle Yargıtay kararlarına yer verilmiş.

Kira hukukunun uygulayıcıları olan hakim ve avukatların bu eserden yararlanacakları kuşkusuzdur. Hukukçu olmayan kiracı ve kiralayan konumunda olan kişilerin de bu eserden azami ölçüde yararlanması amaç edinilmiş.

Bu eser üç kitap halinde düzenlenmiş. Birinci kitapta; Türk Borçlar Kanunu'nun kira hukuku ile ilgili 299 ila 356.maddelerinin açıklaması ve Yargıtay kararları yer almaktadır. İkinci kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; adi kira sözleşmesi ile 2886 sayılı Devlet İhale Yasasına göre yapılan kira sözleşmesine ve Yargıtay kararlarına, ikinci bölümde; kira uyarlama davasına ve içtihatlara yer verilmiş. Üçüncü bölümde; kira sözleşmeleri yönünden Faiz – Kefalet - Gelir Vergisi (Stopaj) - Katma Değer Vergisi (KDV) ve Damga Vergisi ile takas ve mahsup meseleleri incelenmiş ve Yargıtay kararlarına yer verilmiş. Üçüncü kitap ise görev, yetki, davacı ve davalı sıfatına ilişkin içtihatlardan oluşmuş.

(Önsözden)

Barkod: 9786053006695
Yayın Tarihi: Şubat 2019
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 17x25
Sayfa Sayısı: 1342
Yayınevi: Adalet Yayınevi
Kapak Türü: Ciltli
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020