Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Diş Hekiminin Aydınlatma Yükümlülüğü
Kasım 2019 / 1. Baskı / 164 Syf.
Fiyatı: 35.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Tıpçılar ile hukukçular arasında adeta soğuk savaş olan aydınlatma, mahkeme kararları ve doktrinsel tartışmalar neticesinde savaş olmaktan çıkıp, diplomatik ilişki düzeyine gelmiştir. Ancak her iki bilim dalının konuya farklı ve karmaşık yaklaşımları neticesinde her an diplomatik krizlerin çıkması da kuvvetle muhtemeldir.

Hukukçulara karşı bir takım argümanlar ileri sürülebilecek olsa da tartışmanın konusu aydınlatılmış rıza değil, hala devam eden paternalist yaklaşım sonucu ortaya çıkan hukuka aykırılıklar olduğu ileri sürülmektedir. Bu nedenle çalışmanın konusu aydınlatma yükümlülüğü olarak belirlendikten sonra birinci bölümde diş hekimliğine ilişkin temel kavramlar, tıbbi müdahalenin hukuka uygunluğundan anlaşılması gerekenin ne olması gerektiği ile hukuka uygun olması için gereken şartlar açıklanmış. Çalışmanın ikinci bölümünde ise, çalışmanın esas konusu olan aydınlatma detaylı olarak açıklanmış. Bu kapsamda, aydınlatma kavramı ve türleri, aydınlatmanın tarafları ve onam irdelenmiş. Çalışmanın üçüncü ve son bölümünde ise aydınlatma yükümlülüğünün ihlali halinde karşılaşılabilecek sonuçlar ve tıp hukukunda önemli bir unsur olan bilirkişilik konuları incelenerek örnek aydınlatılmış onam formu eklenmiş.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Diş Hekimliği ve Tıbbi Müdahale Kavramları
Diş Hekiminin Gerçekleştirdiği Tıbbi Müdahalelerde Aydınlatılmış Onam
Aydınlatma Yükümlülüğünün Sonuçları
Barkod: 9786056969997
Yayın Tarihi: Kasım 2019
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 15x21
Sayfa Sayısı: 164
Yayınevi: Legem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020