Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Kurumsal Sürdürülebilirlik Kavramının Hisse Senedi Getirisine Etkisi
BİST Sürdürebilirlik Endeksinin Sektörel Bazda İncelenmesi
Şubat 2020 / 1. Baskı / 112 Syf.
Fiyatı: 15.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

İşletmeler ekonomik etkenler dışında ekolojik ve sosyal etkenleri de göz önünde bulundurarak faaliyetlerini yürütmek mecburiyetinde kalmaktadır. Sürdürülebilirlik kavramının finans literatürü içerisinde kendisine önemli bir yer bulması ise klasik finans teorilerinin temelini oluşturan risklerin azaltılması ve getirinin en çoklaştırılması yaklaşımı ile oldukça yakından ilgili olmasıdır. Özellikle yatırımcıların her türlü çevresel, ekonomik ve sosyal faktörü göz önünde bulundurması ve buna göre geleceğe yönelik karar alması veya karar mekanizmalarını bu yaklaşım altında kurması sürdürülebilirlik kavramı ile finans literatürünün bağını oluşturmaktadır. Tüm sistemlerde olduğu gibi finansal sistemler ve paydaşlar için karlılık kadar sürdürülebilirlik de önem taşımaktadır. Günümüz çağdaş finans dünyasında pek çok denetleyici ve düzenleyici kuruluş finansal piyasaların ve yatırımcıların sürdürülebilirliğini güvence altına almak amacıyla faaliyet göstermekte ve işletmelerin ve yatırımcıların çıkarlarını korumaya çalışmaktadır.

Bu çalışma kapsamında ülkemizde kurumsal sürdürülebilirlik uygulamalarını hayata geçiren işletmelerin yer aldığı Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi ele alınmış ve sürdürülebilirlik uygulamalarını gerçekleştiren işletmelerin getirilerinin nasıl etkilendiği araştırılmış.

(Önsözden)

Barkod: 9786257045322
Yayın Tarihi: Şubat 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 14x21
Sayfa Sayısı: 112
Yayınevi: Gazi Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020

 


×
Değerli Okuyucularımız,
Ülkemizde hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Çağlayan, Kartal ve BAM Adliyesi Şubelerimizin faaliyetleri 23 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulmuştur.
Kitap ihtiyacınızı karşılayabilmek için;
İstanbul Şişli Şubesi:
Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma 09:00-17:00
Strazburg Caddesi Şubesi:
Salı, Perşembe 9:00 – 17:00
arasında hizmet vermeye devam edecektir.
Ayrıca web sitemizden vereceğiniz siparişleriniz aksamadan gönderilmeye devam edecektir.
Bu sıkıntılı süreci kısa sürede atlatmasını ve hastalığa yakalanan herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.