Cisimlerin Mukavemeti Ferdinand Pierre Beer, E. Russell Johnston, John T. Dewolf, David F. Mazurek  - Kitap
7. Baskı, 
Ekim 2021
Kitabın Detayları
Dili:
Türkçe
Ebat:
20x25
Sayfa:
780
Barkod:
9789750409172
Kapak Türü:
Karton Kapaklı
Fiyatı:
1.500,00
Temin süresi 2-3 gündür.
Diğer Baskılar
0. baskı
Şubat 2003
0
0 (%NaN)
Kitabın Açıklaması
Temel bir mekanik dersinin ana amacı, mühendislik öğrencisinde, verilen bir problemi basit ve mantıklı bir biçimde analiz etme ve problemin çözümünde birkaç temel ve iyi anlaşılmış ilkeyi uygulama yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Bu kitap, ikinci veya üçüncü sınıftaki mühendislik öğrencisine cisimlerin mukavemeti alanında verilen ilk ders için tasarlanmıştır. Yazarlar, statik ve dinamik alanındaki diğer kitaplarında olduğu gibi, bu kitabın da öğretim üyelerine bu derste, belirtilen amaca ulaşmak konusunda yardımcı olacağını ummaktadırlar.
Bu kitapta, cisimlerin mukavemeti incelemesi, birkaç temel kavramın anlaşılması ve basitleştirilmiş modellerin kullanılmasına dayanmaktadır. Bu yaklaşım, tüm gerekli formüllerin makul ve mantıklı bir şekilde çıkarılması ve bunların gerçek mühendislik yapıları ve makine elemanlarının analizi ve tasarımında güvenli bir şekilde uygulanabileceği koşulların açık bir şekilde belirtilmesini mümkün kılar.
Her bir bölüm, amaç ve hedefleri ortaya koyan, ele alınan konuları ve mühendislik problemlerinin çözümüne uygulanmasını basit terimlerle açıklayan bir giriş kısmıyla başlamaktadır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Gerilme Kavramı
.
erilme ve Şekil Değiştirme – Eksenel Yükleme
.
Burulma
.
Basit Eğilme
.
Eğilmede Kirişlerin Analiz ve Tasarımı
.
Kirişlerde ve İnce Cidarlı Elemanlarda Kayma Gerilmeleri
.
Gerilme ve Şekil Değiştirme Dönüşümleri
.
Bir Yüklemede Oluşan Asal Gerilmeler
.
Kirişlerin Yer Değiştirmesi
.
Kolonlar
.
Enerji Yöntemleri
.
Problemlerin Cevapları