Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı
Mayıs 2016 / 1. Baskı / 215 Syf.
Fiyatı: 42.00 TL
3 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı uluslararası ticaretin içinde bulunan her seviyede insanı yakından ilgilendiren bir alan olma hüviyetini kazanmıştır. Bir taraftan "Teslim Şekilleri" veya "Akreditif gibi tüm dünyada ortak olarak uygulanan araçlar yanında, milli mevzuatımızın uymayı zorunlu kıldığı "Nakit Para Kontrolleri" gibi yerel düzenlemelerin de gereği gibi biliniyor olması önem arz etmektedir.

İşte bu amaçla "Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı" adlı bu eser uzun yıllar sektör tecrübesi bulunan bir profesyonel tarafından hazırlanmış bir çalışmadır. Bu eser öncelikli olarak Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı bölümlerinden "Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı"na yönelik hazırlanmış olmakla birlikte kitapta bulunan "Kambiyo Mevzuatı", "Gümrük Rejimleri", "İthalat Mevzuatı", "İhracat Mevzuatı" ve "Gümrük ve Dış Ticaret" konularında bu alanlarda araştırma yapanlara kaynaklık yapabilecek nitelikte bir eserdir.

Bu çalışmayla Türk parası ve dövizin yurda giriş ve çıkışı, menkul/gayrimenkul kıymetler ve krediler ile ilgili mevzuat yanında, ithalatta kota ve tarife kontenjanı, genelleştirilmiş tercihler sistemi, ihracat yöntemleri, akreditif usul ve çeşitleri, teslim ve ödeme şekilleri, gümrük rejimleri, eşyanın gümrük kıymeti vb. dış ticaret uygulamaları basitçe ve güncel durumuyla istifadeye sunulmaktadır.

Konu Başlıkları
Kambiyo Mevzuatı
Gümrük Rejimleri
İthalat Mevzuatı
İhracat Mevzuatı
Gümrük ve Dış Ticaret
Kaçakçılık Mevzuatı
Barkod: 9786053151104
Yayın Tarihi: Mayıs 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 215
Yayınevi: Legal Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Yorumlarınızda kitabı neden beğendiğinizi veya beğenmediğinizi açık bir şekilde belirtiniz.
 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2017