Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Teknik Resim Temel Bilgiler ve Uygulamalar
Haziran 2016 / 1. Baskı / 216 Syf.
Fiyatı: 25.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Teknik Resim, mühendislik eğitimi veren tüm birimlerin temel derslerindendir. Tasarım ve ArGe çalışmalarının yapılabilmesi ve sürekliliğin sağlanabilmesi için Teknik Resim temel prensipleri ve kurallarının bilinmesi gerekir. Mühendislik eğitimi alan öğrencilerin temel sayılan bu bilgileri iyi öğrenmesi ve geliştirmesi beklenir.

Bilgi teknolojilerinin hızlı bir şekilde geliştiği günümüz koşullarında bilgisayarda kullanılan ve çizim yapmayı daha kolay, daha hızlı ve daha zevkli hale getirmiş birçok yazılım geliştirilmiştir. Ancak bunları doğru bir şekilde kullanabilmek için de temel teknik resim konularının iyi bilinmesi zorunludur.

Bu kitap, Teknik Resmin temel prensiplerini ve kurallarını kapsayan konuları içermektedir. Konular okuyucunun ilgisini çekecek ve kendi kendine okuyup, adım adım uygulayıp, anlayabilmesini sağlayacak resimler ve çizimler ile açıklanmıştır. Her konuda uygulama durumlarının anlaşılabilmesi amacıyla örnekler verilmiştir.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Teknik Resme Giriş
Geometrik Çizimler
İzdüşüm ve Görünüş Çıkartma
Ölçülendirme ve Ölçek
Kesit Görünüşler
Perspektif
Barkod: 9786059354318
Yayın Tarihi: Haziran 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 19x21
Sayfa Sayısı: 216
Yayınevi: Akademisyen Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021