Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İfade ve Basın Özgürlüğü Bağlamında
Terör Örgütünün Propagandası Suçu
Eylül 2020 / 2. Baskı / 406 Syf.
Fiyatı: 98.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

İfade özgürlüğü kapsamında yer alan propaganda faaliyeti içeriği itibariyle sınırsız değildir. İnsanlığa karşı ortak bir tehdit olan ve başta yaşam hakkı ve diğer tüm temel hak ve özgürlüklerin kullanımına engel olan tehlikelerden birisi olarak kabul edilen "terör" ve bunun cebir tehdit ve şiddet içeren yöntemlerini meşru gösterme, teşvik etme, övme ve kabullenilmesine yönelik faaliyet olan "terör propagandası suçu"nun, ifade ve basın özgürlüğü ile sınırlarının ceza hukukundaki yerinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi teori ve uygulama açısından önemlidir.

Kamu düzenini bozan bir suç olarak terör örgütünün propagandası suçunun unsurları, kapsamı ve çerçevesinin belirlenmesi, özgürlük ve güvenlik dengesinin daha iyi ortaya konulması gerekmektedir. Bunun için mukayeseli hukuk ve ABD Federal Yüksek Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Türk mahkemelerinin yorum ve içtihatlarının ele alınıp konunun karşılaştırmalı incelenmesi terörle mücadelede ve akademik anlamda Ülkemize katkı sunacaktır. Bu düşüncelerle hazırlanan bu çalışmanın önemli bölümü, TÜBİTAK'ın Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Programı desteğiyle misafir araştırmacı olarak ABD Connecticut Eyaletinde bulunan University of Connecticut School of Law'da gerçekleştirilmiş.

Kitabın ismi Birinci baskıda "İfade ve Basın Özgürlüğü Bağlamında Terörizmin Propagandası Suçu" iken, Kanunla uyum sağlamak amacıyla bu baskıda "İfade ve Basın Özgürlüğü Bağlamında Terör Örgütünün Propagandası Suçu" olarak değiştirilmiş. İlk baskıdan sonra geçen zaman içerisinde yayınlanan akademik çalışmalar, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi ve ABD Yüksek Mahkemesi kararları gözden geçirilerek, değerlendirilmiş ve kitaba işlenmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
İfade ve Basın Özgürlüğü
Mukayeseli Hukukta Terör Örgütünün Propagandası Suçu
AİHM Kararlarında Terör Örgütünün Propagandası
Türk Hukukunda Terör Örgütünün Propagandası Suçu
Barkod: 9786257088992
Yayın Tarihi: Eylül 2020
Baskı Sayısı:  2
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 406
Yayınevi: Adalet Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021