Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri
Ocak 2015 / 5. Baskı / 386 Syf.
Fiyatı: 49.50 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Muhasebede dönem sonu işlemleri, çeşitli nedenlerle muhasebe bilgilerine ihtiyaç duyan çevrelere mali bilgi vermede bir araç olan mali tabloların daha kolay ve mevzuata uygun şekilde düzenlenmesi açısından büyük önem taşır.

Ülkemizde 1.1.1994 tarihinden itibaren Tekdüzen Hesap Planının uygulanmasının zorunlu hale gelmesi de muhasebede dönem sonu işlemlerinin öneminin artmasında bir diğer etkendir.

Bu önemden hareketle yola çıkılan ve muhasebede dönem içi işlemlerinin devamı niteliğindeki bilgilerden oluşan bu çalışma muhasebede dönem sonunda yapılacak işlemlere ilişkin ana konuları içermektedir.

Ayrıca yeni Türk Ticaret Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği (MSUGT) çerçevesinde 1.1.1994 tarihinden itibaren geçerli olan Tekdüzen Hesap Planının (THP) uygulanmasında önemli değişiklikler oluşturacak olan Türkiye Muhasebe-Finansal Raporlama Standartları (TMS-TFRS) da dikkate alınarak bu konuyla ilgili güncel bilgiler de çalışmaya ilave edilmiş ve çalışmanın kapsamı genişletilmiştir.
Konu Başlıkları
Muhasebe – Envanter – Değerleme ve Kar Kavramları
Tekdüzen Hesap Çerçevesi – Hesap Planı ve Muhasebe Hesaplarında Dönem Sonu İşlemleri
Mali Toblolar
Çözümlü Örnekler
Barkod: 9786055936686
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Baskı Sayısı:  5
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 386
Yayınevi: Umuttepe Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020